Golden State tudi ob vrnitvi Curryja poražen

Liga NBA 2. Dec 20183:25 > 3:36
Streeter Lecka/Getty Images

Košarkarji Golden Stata so se znašli v zelo težkem položaju. V Detroitu so doživeli drugi zaporedni poraz, skupno pa že devetega v tej sezoni. Pistonsi so bili boljši s 111:102. Washington je doma s 102:88 premagal Brooklyn.

Detroit je z izjemo prve četrtine dominiral in povsem zasluženo slavil. Ko so prevzeli pobudo, so ostali v vodstvu vse do konca obračuna in se razveselili 13. zmage v sezoni. Odlično tekmo je odigral Blake Griffin, ki je v statistiko vpisal 26 točk, šest skokov in pet asistenc. Pod košem je sicer znova zagospodaril center Detroita Andre Drummond, ki je vpisal 16 točk in ujel kar 19 odbitih žog. Pri Golden Statu, ki je pozdravil vrnitev Stepha Curryja, še naprej manjkata Draymond Green in DeMarcus Cousins. Za aktualne prvake je 28 točk vpisal Kevin Durant, ki je v statistiko dodal še šest skokov in sedem asistenc. Točko manj je dosegel Curry, 21 pa jih je vpisal še Klay Thompson. Detroit, ki ima 13 zmag in 7 porazov, najdemo na četrtem mestu Vzhoda, Warriorsi pa so s 15 zmagami in 9 porazi četrta ekipa Zahoda.

Na tekmi dveh izenačenih ekip na Vzhodu je Washington na svojem parketu premagal Brooklyn. Wizardsi so odpor gostov strli v tretji četrtini, ko so prišli do dvomestne prednosti. John Wall je tekmo končal s 30 točkami in devetimi asistencami, Bradley Beal pa je vpisal 22 točk. Na drugi strani je bil najboljši Allen Crabbe s 14 točkami. Za Washington je bila to deveta zmaga v sezoni, Brooklyn pa je doživel 11. poraz.