Dončić z lahkoto povedel Dallas do 12. zmage

Liga NBA 5. Dec 20183:53 > 4:01
Ronald Martinez/Getty Images

Luka Dončić je v noči iz torka na sredo, potem ko je zadnjo tekmo zaradi težav s poškodbo izpustil, s svojim Dallasom premagal Portland, neposrednega tekmeca v boju za končnico ob koncu sezone. Slovenski košarkar je bil spet najboljši strelec ekipe, ki je prišla do dvanajste zmage v sezoni.

Moštvo Dallas Mavericks je odlično vstopilo v obračun proti Portlandu in prvi polčas dobilo s 15 točkami prednosti. Kot smo vajeni, v ligi NBA takšna prednost pogosto ni dovolj za miren zaključek tekme, a so varovanci Ricka Carlisleja uspeli zadržati vodstvo vse do konca tekme, pa čeprav je Portland v zadnjih 12 minutah igre prišel blizu.

J.J. Barea je poskrbel za najvišje vodstvo Dallasa na tekmi z 92:73, Portland pa je kasneje v zadnjih minutah igre vendarle prišel na šest točk zaostanka. Takrat je odločilno trojko in asistenco za miren zaključek tekme dosegel prav Luka Dončić, ki je zadnjo tekmo svojega moštva izpustil zaradi poškodbe, tokrat pa je bil najboljši strelec ekipe in drugi skakalec.

Dallas je tako dobil še osmo domačo tekmo zapored, kar ekipi iz Teksasa ni uspelo vse od sezone, ko so osvojili šampionski prstan.

Dončič je pred tekmo prejel tudi nagrado za najboljšega novinca meseca v zahodni konferenci, ob tem pa povedal: “Pomeni mi veliko. To je le še en dokaz, da moram nadaljevati s trdim delom in se boriti. Prostora za napredek je še veliko.”

Dončić je tekmo končal z 21 točkami, devetimi skoki in tremi asistencami, najbolj pa navdušuje dejstvo, da je izgubil le dve žogi. Wesley Matthews je dodal 17 točk. Pri Portlandu je s 33 točkami izstopal Damian Lillard