Košarka 06.12.2018 | 09:14

Razglašeni Dallas brez možnosti proti New Orleansu

Košarkarji Dallasa so v noči iz srede na četrtek odigrali še drugo tekmo v dveh večerih, po včerajšnji zmagi pa tokrat niso uspeli držati koraka z Anthonyjem Davisom in njegovimi Pelikani, ki so na koncu slavili s 132:106. Luka Dončić je dosegel osem točk.

Luka Dončić

Tom Pennington/Getty Images

V prvi četrtini tekme proti New Orleansu v Smoothie King Centru so košarkarji Dallasa še uspeli držati korak z nasprotniki, a se je že v drugi četrtini kazala utrujenost, saj je bila to druga tekma v dveh večerih za varovance Ricka Carlisleja. Drugo četrtino so košarkarji New Orleansa namreč dobili kar za 15 točk in v podobni formi nadaljevali tudi v drugem polčasu.

V drugem delu igre je bilo hitro jasno, da Luka Dončić s svojimi soigralci ni razpoložen, tekma je bila enostranska, zato pa so v zadnji četrtini precej več časa za igro dobili košarkarji iz klopi, saj je bila tekma že odločena.

Anthony Davis in Julius Randle sta blestela pri domačih, si je pa Davis v tretji četrtini neugodno zvil gleženj, a je lahko že po kratkem obisku slačilnice nadaljeval s tekmo. Randle je tekmo zaključil s 27 točkami in 18 skoki, Davis je pravtako dosegel 27 točk in dodal devet asistenc, kar je največ v svoji karieri na eni tekmi.

Kako nerazpoložen je bil Dallas pa priča podatek, da je bil najboljši strelec moštva Harrison Barnes s 16 točkami, 14 jih je dosegel J.J. Barea. Luka Dončić je tekmo zaključil z osmimi točkami, štirimi skoki in šestimi asistencami.

Dallas bo naslednjo tekmo odigral v soboto ob 23:55, tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu 1!