Boston doma deklasiral New York

Liga NBA 7. Dec 20184:38 > 6:23
Maddie Meyer, Getty Images Sport

V noči na petek so v ligi NBA odigrali tri obračune. Boston je s kar 128:100 doma odpravil New York in se mu tako maščeval za nedavni poraz. Portland je podaljšal agonijo Igorja Kokškova in Phoenixa, Utah pa je bil prepričljiv proti Houstonu.

New York je pred kratkim niz šestih zaporednih porazov prekinil ravno proti Bostonu, tokrat pa Celticsi niso imeli milosti do kratkohlačnikov. Kyrie Irving je ob visoki zmagi s 128:100 dosegel 22 točk in osem podaj, srečanje pa s povito ramo končal predčasno.

Povratnik Jaylen Brown je zbral 21 točk, Al Horford je dodal 19 točk in 12 skokv, Jayson Tatum pa 17. Pri gostih je bil najboljši Tim Hardaway z 22 točkami.

Boston je dobil četrto zaporedno srečanje, New York pa je klonil še četrtič na zadnjih petih obračunih.

Vsioke zmage se je veselil tudi Portland, ki je bil s 108:86 boljši od Phoenixa nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova, Utah pa je s 118:91 odpravil Houston. Srečanje je v veliki meri zaznamoval domači center Rudy Gobert, ki je bil izključen po samo 2 minutah in 47 sekundah igre.