Spursi doma ugnali Lakerse, trojni dvojček Westbrooka

Liga NBA 8. Dec 20189:00 > 9:18

V najzanimivejši tekmi današnjega dneva je San Antoni pred domačimi gledalci s 133:120 ugnal Los Angeles Lakerse. Daleč najboljšo partijo pa je danes pokazal košarkar Oklahome Russel Westbrook, ki je prišel do trojnega dvojčka, a je bilo to vseeno premalo za zmago.

San Antonio Spursi so na krilih izjemne zadnje četrtine prišli do zmage in preobrata s 133:120 proti Los Angeles Lakersom. Rumeni bojevniki so vodili praktično skozi celotno tekmo pa vse do sredine zadnje četrtine, ko so se domači razleteli po igrišču in v 12 minutah dosegli 44 točk, prejeli pa samo 21 točk.. Junak domače zmage je bil Demar DeRozan s 36 točkami, 9 podajami in 8 skoki. Pri gostih je bil najboljši strelec jasno LeBron James, ki je dosegel 35 točk in prispeval še 11 podaj.

Do zmage so prišli tudi prvaki, ki so s 105:95 v gosteh ugnali Milwaukee. Gonilni sili Golden Stata sta bila tokrat Klay Thompson in Steph Curry, oba sta namreč dosegla po 20 točk. Pri Bucsih je bil najbolj učinkovit Grk GiannisAntetokounmpo z 22 točkami in 15 skoki.

Z daleč najboljšo predstavo pa se je danes izkazal Russel Westbrook, ki je prišel že do petega trojnega dvojčka v letošnji sezoni. Vendar to vseeno ni bilo dovolj za zmago Oklahome, ki je izgubila proti Chicagu s 114:112. Westbrook je ob tesnem porazu zbral 24 točk, 17 skokov in 13 podaj.