Rubio: "Luka bo najboljši Evropejec v NBA"

Liga NBA 10. Dec 201813:17 > 13:37
Matthew Stockman/Getty Images

Košarkar Utah Jazza Ricky Rubio je z izbranimi besedami oplemenitil slovenski košarkarski biser Luko Dončića, pohvalil pa je tudi svoj klub, ki zadnje čase igra vse bolje, kar mu daje dober občutek za nadaljevanje sezone.

Kot je že pri madridskem Realu tako še naprej v ligi NBA Luka Dončić navdušuje dalje. Na tekmi proti Houstonu se je zelo dobro pokazalo, kaj je Dallas pridobil, ko je na NBA draftu izbral slovenskega čudežnega dečka. Luka je dosegel 11 zaporednih točk v zaključku tekme proti Rocketsem in tako poskrbel za preobrat za zmago Mavsov.

Vedel sem, da je tega sposoben, tako je igral tudi pri Realu. To je bil lansko sezono najboljši klub v Evropi, on pa je srednješolec. Težko je biti MVP pri 18 letih, a on je zelo poseben igralec. Ne bi rad govoril preveč o njemu, da mu ne povzročim preveč pritiska, a o njem se mora govoriti, saj bo še zelo nevaren igralec in najboljši Evropejec vseh časov,”je povedal Ricky Rubio in dodaja, da je Luka pripravljen na vse pritiske.

Vem, kako težko je priti sem, ko si mlad in s pričakovanji. Včasih te to lahko ovira, a na koncu želiš le igrati košarko in uživati v športu. Vendar pa mislim, da je Luka zelo zrel, kar je že večkrat pokazal v svoji kratki karieri in bo še neverjeten lider,” pravi  Rubio.

Tom Pennington/Getty Images

Ricky Rubio pa je spregovoril še o svoji ekipi Utah Jazz. Pravi, da je optimističen glede priložnosti v letošnji sezoni.

“Začeli smo malo slabše, tudi sam sem bil v slabi formi, a mislim, da smo ujeli boljši ritem. Prišli smo do štirih zmag v zadnjih petih tekmah in menim, da zdaj igramo veliko bolje kot ekipa. Tako individualno kot kolektivno se bolje počutimo in to je zelo pomembno.”

Utah je trenutno zadnji v Severozahodni diviziji s 13 zmagami in 14 porazi. Na Zahodu je Utah Jazz na 13. mestu lestvice z istim številom zmag kot Dallas, ki pa je osmi, to je mesto, ki še vodi v play-off.