Dončićev Dallas ostaja redna stranka Phoenixa

Liga NBA 14. Dec 20187:18 > 7:26

Dallas ni uspel v nameri, da bi se Phoenixu mačeval za visok poraz na uvodni tekmi letošnje sezone lige NBA, saj so sonca za sedmo zaporedno zmago proti teličkom slavili z 99:89. Luka Dončić je dosegel 13 točk. Trojni dvojček Jamesa Hardna za zmago Houstona proti LA Lakers.

Phoenix ostaja strup za Dallas. Sunsi so slavili že sedmo zaporedno zmago proti teličkom in tako le uspeli prekiniti črni niz desetih zaporednih porazov. V vrstah ekipe nekdanjega slovenskega selektorja Igorja Kokoškova je blestel TJ Warren, ki je ob petih trojka zbral 30 točk, Jamal Crawford jih je iz klopi dosegel 17. Nekoliko manj uspešen je bil prvi izbor nabora Deandre Ayton, ki je v 26 minutah ob zelo slabem metu iz igre 3/13 dosegel zgolj sedem točk in dodal še pet skokov.

Pri Dallasu ni bilo posebej razpoloženega posameznika. Harrison Barnes je dosegel 15 točk, DeAndre Jordan jih je dodal 14, Luka Dončić pa je bil s 13 točkami tretji strelec svoje ekipe. Slovenski zvezdnik je v 31 minutah na parketu zbral še šest podaj in pet skokov. Prvič v sezoni je zaigral tudi legendarni Nemec Dirk Nowitzki. Na parketu je preživel šest minut in v tem času zadel en koš iz dveh metov.

Sunsi so si ključno prednost priigrali ob koncu prvega polčasa, ko so povedli s 50:40, tudi v nadaljevanju pa ves čas nadzorovali potek srečanja in prišli do pete zmage v sezoni, s čimer ostajajo najslabša ekipa v ligi.

Predstava večera je uspela Jamesu Hardnu, ki je ob zmagi Houstona s 126:111 proti LA Lakers dosegel 50 točk, 11 podaj in 10 skokov. LeBron James je za jezernike prispeval 29 točk.

San Anotnio je bil s kar 125:87 boljši od LA Clippers, Orlando pa je v Ciudad de Mexicu s 97:91 odpravil Chicago.