Trojni dvojček tudi za Hardna, šok za Spurse po +21

Liga NBA 16. Dec 20185:05 > 5:10
Getty Images/Tim Warner

Danes je bilo zanimivo tudi na preostalih tekmah v Ligi NBA. Houston je prišel do nove zmage in se počasi, a vztrajno pobira po slabšem začetku sezone, znova je blestel bradati James Harden.

James Harden je ob magi svoje ekipe nad Memphisom vknjižil trojni dvojček. Prispeval je namreč 32 točk, 12 skokov in 10 podaj ter bolj kot ne sam popeljal Houston do 14. zmage v sezoni s 105:97. Rakete imajo sedaj na 11. mestu polovičen učinek 14 zmag in prav toliko porazov.

Prvič odkar je na klopi Phoenixa pa je Igor Kokoškov prišel do dveh zaporednih zmag. Po zmagi nad Dallasom je danes njegova ekipa doma premagala še Minnesoto s 107:99. Ne glede na te dve zmagi pa je njegova ekipa s samo šestima zmagami še naprej prepričljivo na dnu zahodne konference.

Boleč poraz pred domačimi gledalci pa je doživel San Antonio, ki je še naprej v krizi. Chichago, ki je sicer na 15. mestu vzhodne konference je slavil z 98:93 in to po tem, ko so v drugem polčasu zaostajli že za 21 točk.

Spursi so v prvem polčasu dominirali in pokazali kdo je gospodar na igrišču ter vodili z 62:43 ob polčasu. Na začetku drugega polčasa so povedli že za +21, potem pa so se Bullsi prebudili in že do konca tretje četrtine prišli na -4. V zadnji četrtini so še naprej prevladovali in na koncu domači ekipi zadali nov boleč udarec.