All Star: Dončić po trenutnih glasovih v prvi peterki

Liga NBA 3. Jan 201921:05 > 21:17
Dallas Mavericks, Twitter

Razkriti so rezultati prvega kroga glasovanja navijačev za All Star tekmo Lige NBA. Luka Dončić, ki je spet postal tudi novinec meseca na Zahodu je trenutno na tekmo uvrščen neposredno. Po glasovih je na Zahodni konferenci med visokimi igralci pred njim le Lebron James.

Navijači, njihovi glasovi bodo imeli tokrat 50-odstotno vrednost pri določanju udeležencev na tekmi All Star, so trenutno največ glasov namenili LeBronu Jamesu. Superzvezdnik Los Angeles Lakersov je prejel kar 1.083.363 glasov in na Zahodu premočno vodi. Med “višjimi” košarkarji na Zahodu je takoj za Jamesom Luka Dončić, ki je zaenkrat zbral 679.839 glasov. Tretje mesto s 659.968 glasovi zaseda Kevin Durant, ki je bil lani MVP finala Lige NBA.

Glede na trenutne glasove navijačev bi člane prve peterke Zahodne konference izbirala dvakratni MVP lige in član Golden Stata Stephen Curry, ki je prejel 739.111 glasov, ter nekdanji MVP lige Derrick Rose, ki v dresu Minnesote doživlja pravi preporod, in po seriji težkih poškodb igra kot prerojen.

O udeležencih tekme All Star bodo odločali navijači, novinarji in igralci Lige NBA. Glasovi navijačev so vredni 50 odstotkov, glasovi predstavnikov sedme sile in košarkarjev pa prinašajo po 25 odstotkov. V začetki peterki sta vedno dva branilca in trije višji igralci. Moštvi vodita trenerja, ki s svojima ekipama na začetku februarja zasedata vrh Lige NBA v posamezni konferenci. Če sta to vlogo opravljala v zadnji sezoni, ju zamenjava drugouvrščena trenerja. Lani sta ekipi vodila Dwane Casey in Mike D’Antoni.

Lanska tekma bo slovenskim ljubiteljem košarke vselej ostala v spominu po nastopu Gorana Dragića, ki je postal prvi Slovenec, ki je zaigral na tekmi vseh zvezd. Bomo letos na omenjeni tekmi videli Dončića? Zanj lahko vsak dan glasujete na tej povezavi.

Dončić tudi decembra najboljši novinec na Zahodu

Dončić je bil po nagradi za najboljšega novinca Zahodne konference novembra zdaj izbran še za novinca meseca v decembru. V zadnjem mesecu leta 2018 je slovenski čudežni deček v povprečju dosegal po 21,1 točke, 6,4 skoka in 6,1 podaje na tekmo. Na Vzhodu je decembra med novinci najbolj navdušil Kevin Knox iz New York Knicksov.