Oklahoma čez Spurse, zmage v Florido

Liga NBA 13. Jan 20194:11 > 4:27
Gary Dineen/NBAE via Getty Images

Na debiju zahodne konference je Oklahoma pokorila Spurse s 122:12. Orlando je prekinil črni niz z zmago nad Bostonom, slavili so še Detroit Pistons, Miami Heat, Minnesota, Phoenix Suns, Sacramento Kings in Utah.

Ekipa iz San Antonija je dominirala v prvem polčasu in vodila s 60:50. Vse pa se je obrnilo v naslednjih 24 minutah. Obramba Spursov je popolnoma razpadla, kar so izkoristi domači na čelu s Paulom Georgom in Russlom Westbrookom. Na koncu so Thunderji v tem delu dosegli kar 71 točk in prišli do nove zmage. Westbrook je dosegel 24 točk in 10 skokov, Paul George pa 18 točk in 11 skokov. Pri Spursih je bil najučinkovitejši Marco Belinelli s 24 točkami, DeMar DeRozan jih je dodal 18. Oklahoma je na 3. mestu z izkupičkom 26-16, San Antonio je 7. s  25-19.

Minnesota je doma premagala New Orleand Pelicanse s 110:106. V tretji četrtini smo videli pravi spektakel, ko so košarkarji skupaj dosegli 70 točk. Na strani zmagovalcev je blestel Karl-Anthony Towns s 27 točkami in prav toliko skoki, pri Pelicansih pa je Anthony Davis vpisal 30 točk in 14 skokov. Obe ekipi sta pri izkupičku 20-22.

Orlando Magic je prekinil serijo porazov in doma premagal Boston Celticse s 105:103. Celticsi so sicer dolgo vodili in imeli ob polčasu prednost 10 točk. Vendar pa so Magični ob začetku zadnje četrtine prišli do serije 14-2 in spreobrnili tekmo v svojo korist. Ušli so celo na +9, pa se je Orlando uspel vrniti na 104:103, a zmaga je ostala na Floridi. Aaron Gordon je za k zmagi prispeval 28 točk in 13 skokov, Terrence Ross pa 25 točk. Pri Bostonu je največ točk dosegel Kyrie Irving (25).

Za popolno slavje na Floridi je poskrbel še Miami, ki je premagal Memphis s 112:108. Justin Winslow je vpisal 26 točk za Heatse, JaMychal Green pa 24 za Grizlije. Miami tako ostaja na mestu, ki vodi v končnico, prišli so do pozitivnega izkupička 21-20.