Harden Memphisu nasul 57 točk

Liga NBA 15. Jan 20196:54 > 7:19
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Košarkarji Houstona so v svoji dvorani Toyota Center premagali Memphis z rezultatom 112:94. Prvo ime tekme je bil znova kdo drug kot James Harden, ki je Grizlijem nasul kar 57 točk oz. več kot polovico vseh točk domačih.

Andy Lyons/Getty Images

Rakete sicer tekme niso začele najbolje in so prvo četrtino izgubile 29:24. V nadaljevanju pa je na sceno stopil James Harden, ki je ob odsotnosti Chrisa Paula, Clinta Capele in Erica Gordona večji del odgovornosti moral prevzeti na svoja pleča. Samo v prvem polčasu je v 19 minutah dosegel kar 36 točk. Tudi naprej se ni ustavil in je tekmo končal pri 57 točkah, kar je njegov drugi najboljši strelski dosežek v karieri. Pri Memphisu sta največ 14 točk dosegla Mike Conley in Garrett Temple.

S to izjemno predstavo je Harden še utrdil svojo kandidaturo za MVP rednega dela sezone, na zadnjih 15 tekmah je njegova statistika narovnost ‘vesoljska’.

V ligi NBA je bilo na sporedu še 5 tekem.

Brooklyn je doma premagal Boston s 109:102. Pri Netsih je 34 točk dosegel D’Angleo Russell, pri gostih pa je isti dosežek uspel Jaysonu Tatumu.

Charlotte je na gostovanju presenetil vroči San Antonio, slavili so s 108:93. Za zmagovalce je Kemba Walker dosegel 33 točk, pri Spursih je dvojni dvojček uspel LaMarcusu Aldridgeju 28 točk in 10 skokov.

Utah je slavil doma 100:94 proti Detroitu. Najboljši strelec tekme je bil Donovan Mitchell z 28 točkami, omeniti velja še dosežek Rudyja Goberta, ki je 18 točkam dodal 25 skokov.

V prestolnici Kalifornije je Sacramento ugnal Portland. Končni rezultat je bil 115:107. Kingsi so se izkazali z moštveno igro, kar 6 košarkarjev je doseglo dvomestno število točk, največ 19 Buddy Hield. Pri gostih je 35 točk dosegel Damian Lillard, ki pa ni imel ustrezne pomoči soigralcev.

Ostane samo še ena tekma, v mini derbiju zahodne konference je New Orleans v gosteh premagal Los Angeles Clippers s 121:117. Anthony Davis je za zmagovalce dosegel ‘nor’ dvojni dvojček 46 točk, 16 skokov. Pri Clippersih sta največ točk dosegla Montrezl Harrell 26 in Danilo Gallinari 25.

V ponedeljek, 21.1.2019 liga NBA: Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks ob 20:00 samo na Sportklubu.