21 trojk Warriorsov za spremembo na vrhu Zahoda

Liga NBA 16. Jan 20194:56 > 5:21
Matthew Stockman/Getty Images

Golden State Warriorsi so premagali Denver Nuggetse na gostovanju s 142:111. S to zmago so prevzeli prvo mesto na tabeli Zahodne konference NBA lige. Los Angeles Lakersi so doma slavili proti Chicagu s 107:100. Zanesljivi še Milwakee, Philadelphia, Indiana in Atlanta.

Golden State je fantastično odprl tekmo v Denverju, kjer je ekipa že v prvi četrtini dosegla 10 trojk in vodila z 51:38. Warriorsi so z doseženimi 51 točkami v prvi četrtini postavili nov rekord NBA lige. Nuggetsom je bilo izjemno težko držati ritem Warriorsov, izgubili so vsako od naslednjih četrtin.

Golden State je odlično zadeval iz igre, dominirali so v skoku in tekmo zaključili z 38 asistencami. V metih za tri je bilo 21/39,.

Najučinkovitejši med zmagovalci sta bila Klay Thompson in Steph Curry z vsak po 31 točkami, Klay je zadel 5 trojk, Steph pa 8. Kevin Durant je dodal še 27 točk. Pri Nuggetsih je Malik Beasley vpisal 22 točk, Jamal Murray 21, Nikola Jokić pa 17.

Lakersi in Bullsi so bili ob polčasu izenačeni, nato pa je Los Angeles glavno razliko ustvaril v tretji četrtini. 4 minute pred koncem tekme so Lakersi, ki so spet igrali brez LeBrona Jamesa, prišli na prednost +18 in jasno je bilo, da se Chicago ne more več vrniti.

Za Los Angeles je Lonzo Ball dosegel 16 točk, Jabari Parker pri Bullsih pa 18.

Philadelphia je doma pričakala Minnesoto za zmago s 149:107. Sixersi so začeli odločno in v prvi četrtini dosegli 40 točk, po drugi pa je bilo že 25 točk razlike, vodstvo, ki so ga domači obdžali do konca. Izkazal se je Joel Embiid z 31 točkami in 13 skoki, Jimmy Butler je dosegel 19 točk. Za Minnesoto je Derrick Rose vpisal 15 točk.

Indiana je na svojem parketu premagala Phoenix Suns s 131:97. S +11 po prvem polčasu so Pacersu tekmo prelomili v tretji četrtini, ko so vodili že za 23 točk. Bojan Bogdanović je bil najučinkovitejši pri Indiani z 20 točkami, T.J. Warren pa jih je Sunsel prinesel 18.

Atlanta je slavila proti Oklahomi s 140:125. Domači so vodili ob polčasu, v tretji četrtini pa so se Thunderji vrnili. Ob začetku zadnje četrtine je bil rezultat izenačen, nato pa so Hawksi ekspresno prešli v vodstvo in dvoštevilčne razlike. John Collins je dosegel 26 točk za Atlanto, Alex Len in Trae Young sta jih dodala po 24. Pri Oklahomi je blestel Russel Westbrook z 31 točkami in 11 asistencami.

Milwaukee je prepričljivo ugnal Miami Heat na domačem terenu s 124:86. Že v prvem polčasu so Bucksi pokazali, kdo je favorit in ob odmoru vodili s +24. V nadaljevanju so prednost le še povečevali. Giannis Antetokounmpo je prišel do trojnega dvojčka z 12 točkami, 10 asistencami in skoki, Eric Bledsoe pa je bil najučinkovitejši s 17 točkami. Hassan Whiteside in Justise Winslow sta dosegla 19 točk za Miami.

V ponedeljek, 21.1.2019 liga NBA: Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks ob 20:00 samo na Sportklubu.