(VIDEO) ZGODOVINSKI VEČER DONČIĆA NA SPORTKLUBU

Liga NBA 21. Jan 201922:14 > 22:32
Ronald Martinez, Getty Images Sport

V ekskluzivnem neposrednem prenosu na Sportklubu je Luka Dončić proti Milwaukeeju dosegel trojni dvojček!

V Sloveniji je na dan tekme vladala popolna evforija, saj je bila tekma v super ugodnem terminu (20:00 na SK1), zato so si jo ogledali tudi številni tisti ljubitelji košarke, ki si sicer tega luksuza navadno ne priviščijo. Definitivno je bila to ena izmed najbolj gledanih tekem v zgodovini TV Sportklub Slovenija.

Dan Martina Luthra Kinga pa je v ligi NBA zaznamoval slovenski košarkar Luka Dončić, toda obračun so vseeno dobili Bucksi s 116:106.  “El Matador” pa je ob tem dosegel še prvi trojni dvojček v karieri, saj je zbral 18 točk, 11 skokov in 10 asistenc.

Pričakovano je prvi z lestvice vzhoda Milwaukee povedel, Mavericksi z Luko Dončićem na čelu pa jih vseeno niso prehitro spustili iz vidika, v drugi četrtini so ujeli odličen ritem in uspeli nadoknaditi 12 točk zaostanka ter spreobrniti rezultat za izid polčasa 59:57 predvsem po zaslugi metov za tri.

V nadaljevanju so domači košarkarji spet prevzeli pobudo in iz rahlega zaostanka zopet prešli v vodstvo ob koncu tretje četrtine za 8 točk. V tem ritmu so nadaljevali tudi v zadnji četrtini in samo višali prednost, obramba Dallasa je preveč popustila. Mavericksi so se vseeno borili do konca, a je kljub seriji 11-0 (104:98) Milwaukee na koncu slavil s 116:106.

Luka Dončić je po nekoliko slabši predstavi na zadnji tekmi Dallasa le-to poslal v pozabo s trojnim dvojčkom 18 točk, 11 skokov in 10 asistenc. Z 19 leti in 327 dnevi je postal drugi najmlajši igralec NBA s trojnim dvojčkom. Z dvoštevilčnim izkupičkom so mu pomagali še Jalen Brunson s 16 točkami, DeAndre Jordan s 15 točkami in 15 skoki, Wesley Matthews s 15 ter Dorian Finney-Smith s 13 točkami.

Pri Milwaukeeju je bil neustavljivi Giannis Antetokounmpo z 31 dosežemnimi točkami in 15 skoki v 34 minutah, Eric Bledsoe je vpisal 21 točk, Malcolm Brogdon pa19 točk.

Košarkarji Milwaukeeja so z zmago potrdili prvo mesto na Vzhodu z izkupičkom 33-12, Dallas ostaja na 13. mestu Zahodne konference z 20-25.