Sedmi zaporedni trojni dvojček, pred Russom le še Wilt

Liga NBA 6. Feb 20194:39 > 7:30
Ezra Shaw/Getty Images

Košarkarji Oklahome so pred svojimi navijači s 132:122 odpravili Orlando Magic, znova pa je s trojnim dvojčkom navdušil Russell Westbrook.

Russell Westbrook je tako prišel do svojega sedmega trojnega dvojčka, takšen niz pa mu je v karieri uspel že tretjič. Pred njim je le še legendarni Wilt Chamberlain, ki je leta 1968 trojni dvojček dosegel na devetih zaporednih tekmah.

Westbrook je tekmo končal s 16 točkami, 16 podajami in 15 skoki. Strelsko je znova najbolj navdušil Paul George, ki je nasprotniku nasul kar 39 točk, v statistiko pa dodal še osem skokov.

Pri Orlandu je bil s 26 točkami najuspešnejši Terrence RossNikola Vučević pa se je tokrat ustavil pri 17 točkah in devetih skokih.

Gostje so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in vodili tudi z dvoštevilčno razliko. Oklahoma je v nadaljevanju zaigrala bolje in tretjo četrtino končala z nizom 11:1 ter povedla s 96:89.