Liga NBA 7. Feb 20196:24 > 6:27
Bob Levey/Getty Images

Na NBA tekmi, ki ste jo lahko spremljali na SK1 je Houston vnovič na krilih Jamesa Hardna premagal Sacramento Kingse v gosteh s 127:101. Warrorsi so doma premagali Spurse s 141:102, Utah pa Sunse s 116:88.

Houston je v gosteh premagal Sacramento s 127:101. Po precej izenačeni prvi četrtini je sledila prava mala katastrofa za Kingse, ki so v drugi četrtini prejeli kar 44 točk, dosegli pa jih samo 17. Po tem ni bilo več povratka.

To je bil še en večer Jamesa Hardna s 30+ za Houston – 28, zapored. Vpisal je 36 točk ob 6 skokih, iz igre je za 13/26 in tokrat s samo dvema prostima metoma, trojke 8/13. Eric Gordon je dodal 20 točk, Chris Paul pa 15 točk in 11 asistenc.

Pri Sacramentu je bil najučinkovitejši Buddy Hield z 20 točkami in 10 skoki, Nemanja Bjelica je dosegel 15 točk.

Houston ima zdaj izkupiček 32-22, Sacramento pa 28-26.

Golden State Warriorsi so slavili proti San Antonio Spursem s 141:102. Warriorsi so po tej tekmi na vrhu Zahoda z izkupičkom 35-15. Spursi so pri 32-24.

Prva četrtina ni napovedovala takšnega ponižanja Spursev, ki so bili samo pri -2. V drugem polčasu so Warrorsi prišli na +14, nato pa so le še nadaljevali s popolno igro in v tem delu tekme dosegli 49 točk ter prišli do prednosti +32. Domači so v zadnji četrtini upočasnili ritem, a vseeno še povečali razliko, San Antonio pa je popolnoma potonil in zaključil četrtino s samo 19 točkami.

Klay Thompson je bil najučinkovitejši v vrstah aktualnih prvakov s 26 točkami, Kevin Durant mu je sledil s 23, Steph Curry pa z 19.

Pri Spursih je 16 točk vpisal Patty Mills, 12 jih je dodal Davis Bertans.

Košarkarji Utaha so bili boljši od Phoenixa s 116:88. Po zmagi je Utah pri izkupičku 31-24, Phoenix pa pri 11-45.

Utah je bil boljši tekom celotne tekme, do največje razlike pa so prišli v četrti četrtini, ko Sunsi praktično niso spominjali na NBA ekipo in so dosegli le 17 točk ob 37 prejetih.

Sedmerico košarkarjev z dvoštevilčnim učinkom je vodil Donovan Mitchell z 21 točkami, Rudy Gobert je vpisal dvojnega dvojčka 16 točk in 12 skokov, Joe Ingles pa 15 točk ob 11 asistencah. Pri Phoenixu je bil najbolši Josh Jackson s 27 točkami, 20 jih je dodal Deandre Ayton.