Zmaga Lakersov na klasiki, Westbrook podira meje

Liga NBA 8. Feb 20194:35 > 4:39
Maddie Meyer Getty Images Sport

Dve najtrofejnejši franšizi v zgodovini lige NBA, Boston Celtics in Los Angeles Lakers, sta v noči na petek postregli s spektakularnim obračunom, ki je na koncu pripadel jezernikom s 129:128. Glavni junak Rajon Rondo.

V dramatičnem zaključku je zmago Los Angeles Lakersom prinesel Rajon Rondo v zadnji sekundi. Pred tem je LeBron James s trojko iz kota izenačil na 124:124. Zatem je trojko za jezernike zadel še Kyle Kuzma in poskrbel za vodstvo svoje ekipe s 127:126. Lakersi so sicer v tretji četrtini, ki so jo dobili z 42:27, zadeli kar osem trojk.

Na drugi strani je odgovornost prevzel Kyrie Irvin, preigral Brandona Ingrama in s polaganjem v vodstvo znova popeljal Boston. Na drugi strani je Al Horford blokiral polaganje Ingrama, toda do žoge se je uspel dokopati Rondo, ki je s petih metrov hladnokrvno utišal sloviti TD Garden.

James je srečanje zaključil z novim trojnim dvojčkom (28 točk, 12 skokov in podaj), Kuzma jih je dodal 25, glavni junak Rondo pa 17, enako kot Caldwell Pope in McGee.

Pri Celticsih je Irving dosegel 24 točk, Jayson Tantum pa 22 ob desetih skokih.

Nov presežek Wesbrooka
Za nov presežek je poskrbel Russell Westbrook, ki je ob zmagi Oklahome proti Orlandu s 122:112 dosegel osmega trojnega dvojčka zapored – 15 točk, 13 skokov, 15 podaj. Daljši niz trojnih dvojčkov v zgodovini lige NBA je leta 1968 uspel samo legendarnemu Wiltu Chamberlainu, ki je kar devetkrat zapored prišel do trojnega dvojčka. Westbrook bo njegov rekord poskušal izenačiti v soboto na obračunu s Houstonom. Paul Geroge je za zmagovalce dosegel 27 točk, enako kot Jackson Jr. za poražence.

Indiana je bila s 116:92 boljša od LA Clippersov, Orlando je s 122:112 odpravil Minnesoto, Toronto je bil v gosteh s 119:101 boljši od Atlante, Portland pa doma s 127:118 od San Antonia.