Milwaukee nadigral Dallas, Dončić dosegel 20 točk

Liga NBA 9. Feb 20194:46 > 5:01

Košarkarji Dallasa so proti trenutno najboljši ekipi lige Milwaukee Bucksom doživeli najhujši poraz na domačem parketu (107:122). V dresu Bucksov je znova blestel Giannis Antetokounmpo, pri gostiteljih pa je bil z 20 točkami najuspešnejši košarkar Luka Dončić.

Maddie Meyer/Getty Images

Za Milwaukee je to bila že šesta zaporedna zmaga, Bucksi pa z njo ostajajo najboljša ekipa v ligi. Prva četrtina je sicer bila izenačena (29:29), gostje pa so tekmo odločili v drugi četrtini, ki so jo dobili s 35:20. Od takrat naprej so skoraj ves preostanek tekme vodili z dvoštevilčno prednostjo. Dallas se je le enkrat uspel približati na sedem točk zaostanka.

Goste je do zmage popeljal izjemni Giannis Antetokounmpo, ki se je tokrat ustavil pri 29 točkah, 17 skokih in petih podajah. V veliko pomoč mu je bil z 20 točkami še Brook Lopez, po 18 točk pa sta dosegla še Eric Bledsoe in Malcolm Brogdon.

Pri Dallasu je bil znova v ospredju Luka Dončić. Slovenski košarkarski biser je dosegel 20 točk (met iz igre 7/14, 3/7 za tri, 4/7 prosti meti), v statistiko pa je vpisal še tri skoke in dve podaji. Za najboljšega novinca v ligi je to bila že deveta zaporedna tekma, na kateri je dosegel vsaj 15 točk.

Po vseh menjavah je Dallas znova zaigral s premešano zasedbo, ob Dončiću pa je blestel predvsem Trey Burke (18 točk, pet skokov in pet podaj). Burke je s tremi trojkami dokazal, da je velika okrepitev. Poleg njega je iz New Yorka prišel še Tim Hardaway (12 točk), Courtney Lee pa je odigral le štiri minute. Pri Mavsih je debitiral še Justin Jackson iz Sacramenta, na veterana Zacha Randolpha pa pri Dallasu ne računajo več.

Za Dallas, ki je trenutno 11. ekipa na Zahodu, je bil to 29 poraz v sezoni in osmi na domačem parketu. Mavsi imajo na svojem računu 25 zmag. Milwaukee je z 41 zmagami in 13 porazi vodilna ekipa Vzhoda in tudi najboljša ekipa Lige NBA.

Poglejte si rezultate in lestvici Lige NBA.