Jokićev trojni dvojček premalo za Philadelphio

Liga NBA 9. Feb 20193:24 > 3:45
Mitchell Leff/Getty Images

Denver Nuggetsi so doživeli še tretji zaporedni poraz v Ligi NBA. Tokrat jih je doma s 117:110 premagala Philadelphia. Z novim trojnim dvojčkom je navdušil Nikola Jokić, v dresu 76-ersov pa je debitiral Bobi Marjanović, ki je odigral 14 minut.

Tekma je bila zelo dinamična, moštvi pa sta se večkrat izmenjali v vodstvu. V najpomembnejših trenutkih so bili 76-sersi mirnejši in v končnici prišli do velike zmage, s katero so prekinili serijo dveh zaporednih porazov. Denver je bil na drugi strani poražen še tretjič zapored.

Philadelphia je sicer tekmo začela bolje, in že v prvi četrtini povedla s +10, v drugi pa celo s +16. Še pred koncem polčasa so gostitelji nerazumljivo padli in Orlando je to znal izkoristiti. Pri gostih se je razigral Nikola Jokić, ki je samo v drugi četrtini vpisal 11 točk in bil glavni razlog, da sta bili ekipi ob polčasu poravnani. Tekma je bila nato izenačena vse do končnice, ko je Philadelphia najprej povedla s šestimi točkami prednosti, nato pa razliko uspela zadržati vse do konca.

Pri zmagovalcih je bil s 34 točkami najuspešnejši JJ ReddickBoban Marjanović pa je na debiju v dresu Philadelphia v 14 minutah vpisal štiri točke, dva skoka in blokado. Pri Orlandu je Jokić še enajstič v sezoni prišel do trojnega dvojčka. Tokrat se je ustavil pri 27 točkah, 10 skokih in prav toliko podajah. Dodal je še tri ukradene žoge.

Philadelphia (35-20) z zmago ostaja peta ekipa Vzhoda, Denver pa je še naprej drugi na Zahodu (37-18).

Poglejte si rezultate in lestvici Lige NBA.