"Admiral" videl domačo zmago Dončića proti Portlandu

Liga NBA 10. Feb 201921:53 > 22:17
Facebook/Navijači Luke Dončića

Luka Dončić je imel na sinočnji tekmi proti Portlandu tudi številčno podporo slovenske publike. Srečanje Dallasa proti Portlandu je pospremilo vsaj 100 slovenskih navijačev, med drugim tudi sloviti Žalčan, Jernej Javornik, znan pod nadimkom "Admiral".

Možakar, ki je v zadnjih desetih letih zaslovel s posebno zeleno čepico, očali v barvah slovenske zastave in pokalom, je bil le eden izmed številne zasedbe navijačev, ki so se v Teksas odpravili z letom prek Benetk in Amsterdama.

Glasna podpora Dallasu je pomagala, saj so “telički” na domači tekmi proti Portlandu zmagali s 102 proti 101, pri čemer je bil Luka Dončić spet najboljši strelec zasedbe v modrih dresih. Ljubljančan je dosegel 28 točk, 6 asistenc in še 9 skokov.

Mavericks so po prvi četrtini vodili za točko (25:24), potem pa v drugem delu povsem popustili in dovolili serijo 16:2, tako da je ekipa z zahodne obale ZDA na polčas odšla s prednostjo desetih točk (47:57). Luka je v prvem delu zbral 10 točk.

V tretji četrtini so domači začeli dobro, dvorano dvignili z “Alley-oop” zabijanjem Maxija Kleberja, pet minut in pol pred koncem tega dela srečanja pa priključili (67:67).

To je “Rip City” prebudilo in košarkarji v rdečem so vpisali delni izid 10:2, z “verige” se je strgal Damien Lillard, ki je začel zadevati v seriji. Tretja četrtina se je zaključila z izidom 78:92.

V zadnjem delu tekme je sedem minut pred koncem Luka publiko dvignil s trojko, ki je vlila nekaj upanja na preobrat, minuto kasneje je še podal za zabijanje Kleberja.

Ko je 5 minut pred koncem Dončić v koš pospravil novo trojko, so gledalci dojeli, da tekma niti pod točko razno ni odločena (93:96).

Dve minuti in pol do konca je slovenski biser Dallas – prvič po koncu prve četrtine – povedel v vodstvo, potem ko je šel v samostojni prodor in položil.

Portland je izenačil na 99, ubranil napad, ga nato zapravil, Mavericks pa so prek Dončića spet povedli. Luka je zadel pod prekrškom, “pokopal” še dodaten prosti met (102:99)!

TrailBlazers so znižali na točko zaostanka, naš najboljši košarkar je zgrešil v obeh zadnjih napadih, vendar je bil par sekund pred koncem nenatančen tudi prvi strelec tekme Lillard (30 točk), tako da je zmaga ostala doma.