Miami dobil "slovenski" obračun

Liga NBA 14. Feb 20195:00 > 5:03

V noči iz srede na četrtek je največ pozornosti slovenske košarkarske javnosti pritegnila tekma Miamija in Dallasa, ki jo je dobila ekipa iz Floride, pa čeprav še vedno ne more računati na slovenskega organizatorja Gorana Dragića. Luka Dončić je bil od novega trojnega dvojčka oddaljen le asistenco.

Jonathan Daniel/Getty Images

Košarkarji Miamija so na gostovanju pri Dallasu slavili s 112:101 in tako prišli do svoje 26. zmage v sezoni in prekinili niz treh zaporednih porazov. Miami je trenutno osma ekipa na vzhodu, medtem ko se Dallas po novem porazu vedno bolj oddaljuje od nastopa v končnici lige NBA.

To je bil drugi zaporedni poraz Dallasa, skupno pa 31. v sezoni in zdaj s 26 zmagami zaseda 12. mesto na zahodu.

Dallas je ob polčasu sicer vodil za točko, zahvaljujoč predvsem dobri igri v drugi četrtini, a je Miami po polčasu takoj odgovoril in pobegnil na neulovljivih 15 točk prednosti.

Dwyane Wade je bil najboljši posameznik v zmagovalnem moštvu z 22 točkami, Dion Waiters je dosegel dve točki manj.

Tim Hardaway ml. je bil najboljši strelec Dallasa z 20 točkami, Luka Dončić pa je zopet prikazal kompletno predstavo in tekmo zaključil z 18 točkami, 12 skoki in devetimi asistencami, je pa res, da je slovenski mladenič imel izrazito slab strelski večer, saj je iz igre zadel le pet od 17 metov.