Dragić s tribune spremljal vragolije Marjanovića

Liga NBA 22. Feb 20193:22 > 3:30
Mitchell Leff/Getty Images

Goran Dragić je v sredo dobil zeleno luč zdravnikov, da lahko začne trenirati z ekipo, vendar so se pri Miamiju raje odločili, da izpusti četrtkovo tekmo proti Philadelphii, saj ne želijo prehitevati s povratkom na parket. Za zmago 76'ersov s 106:102 je bil najzaslužnejši Boban Marjanović.

Boban Marjanović je dosegel 19 točk in 12 skokov in odlično izkoristil odsotnost poškodovanega prvega centra Joela Embiida. Še štiri točke več je prispeval Tobias Harris, ki je 12 od svojih 23 točk dosegel v zadnji četrtini. Pri Miamiju je z 19 točkami prednjačil veteran Dwayane Wade, Dion Waters jih je dodal 18.

Philadelphia je pet minut pred koncem vodila s 96:90, nato pa je sledila serija vročice 7:0 za napeto končnico. V ključnih trenutkih je Marjanović s črte prostih metov ohranil mirno roko in zapečatil zmago svoje ekipe.

Los Angeles Lakersi so prišli do pomembne zmage proti Houstonu s 111:106. Rakete so sredi tretje četrtine vodile z 79:60, vseeno pa je zadnjo besedo imel LeBron James. Ob odločilni seriji 17:4 v zadnji četrtini je James dosegel osem točk ter poskrbel, da so Lakersi še šestič v sezoni zmagali, potem ko so zaostajali 15 točk ali več.

James je dosegel 29 točk, 11 skokov in šest podaj. Pri Houstonu je James Harden nadaljeval serijo tekem, na katerih je dosegel vsaj 30 točk, vendar moral minuto in pol pred koncem zapustiti parket zaradi šestih osebnih napak.

Milwaukee je na derbiju Vzhoda prišel do tesne zmage proti Bostonu z 98:97. Odločilna je bila trojka Khrisa Middletona. Giannis Antetokounmpo je za zmagovalce ob 30 točkah zbral še 13 skokov in šest podaj, pri Bostonu je bil najučinkovitejši Kyrie Irving z 22 točkami, a je v samem zaključku zgrešil met za zmago.

Dončić proti Jokiću
V noči na soboto se na parket vrača tudi Luka Dončić. The Don in Dallas Mavericks čaka zahtevno gostovanje pri Denver Nuggets, v dresu katerega blesti srbski center Nikola Jokić.