Dallas brez Dončića brez pravih možnosti proti Denverju

Liga NBA 23. Feb 20198:39 > 9:01

Košarkarji Dallasa so v noči na petek izgubili proti Denverju (104:114). Mavsi so igrali brez Luke Dončića, ki je obračun izpustil zaradi poškodbe desnega gležnja.

Mavsi so se odlično upirali v prvem polčasu, Denver pa je tekmo odločil z odlično tretjo četrtino. Dallas je doživel že 32. poraz v tej sezoni in se bo z 12. mesta na Zahodu težko vmešal v boj za osmo mesto.

Trener Dallasa Rick Carlisle je v začetno peterko tokrat uvrstil Jalena BrunsonaTima HardawayjaMaxija KleberjaDoriana Finneyja Smitha in Salaha Mejrija. Nihče izmed naštetih ni bil član udarne peterke v prvem delu sezone. Luka Dončić, ki je tokrat manjkal zaradi poškodbe, je vprašljiv tudi za soboto in ponedeljek, ko Dallas čakata gostovanji v Salt Lake Cityju in Los Angelesu.

Gostitelji so tekmo odlično začeli in sredi uvodne četrtine povedli s 16:10. V prvih 12 minutah sta igro Dallasa vodila Dwight Powell in Jalen Brunson, tudi v drugi četrtini pa se Mavsi odlično upirali in na odmor šli le s točko zaostanka (51:52).

Na začetku drugega polčasa je Dallas več kot tri minute ostal brez točke in Denver si je s trojkama Malika Beasleyja in Willa Bartona priigral devet točk naskoka (51:60). Prebudil se je tudi center Nikola Jokić (19 točk in 13 skokov), ki je kraljeval pod obročema, in prednost Nuggetsev je le še naraščala. Dallas je bil ob koncu tretje četrtine v izgubljenem položaju (74:91).

Toronto na tekmi večera odpravil San Antonio

Najzanimvejša tekma večera je bila v Torontu, kjer so gostitelji s 120:117 premagali San Antonio. V Scotiabank Areno se je vrnil DeMar DeRozan, ki so ga navijači toplo sprejeli. DeRozan je večer sklenil s 23 točkami, a v ključnem trenutku izgubil žogo. To se je zgodilo 15 sekund pred koncem, ko mu jo je ukradel Kawhi Leonard in z zabijanjem poskrbel za vodstvo Raptorsovs 118:117. V zadnjem napadu je Davis Bertans zgrešil met za preobrat, Leonard pa je z dvema prostima metoma le še potrdil zmago Toronta.

Leonard, ki je poleti v Torontu zamenjal prav DeRozana, je odigral odličen drugi polčas, v katerem je dosegel 19 izmed skupno 25 točk. Po koncu tekme sta se Leonard in DeRozan objela na sredini igrišča, nekdanji član Toronta pa je ob ovacijah svojih nekdanjih navijačev hitro pozabil na izgubljeno žogo v odločilnem trenutku.

Oklahoma po dveh podaljških do zmage, konec serije Westbrooka

Zelo napeto je bilo tudi na tekmi med Utahom in Oklahomo, ki jo je po dveh podaljških s 148:147 dobila slednja. Obračun je osem desetink pred koncem odločil Paul George, ki je za zmago zadel s polaganjem prek Rudyja Goberta. George je v 50 minutah igre prispeval 45 točk, devet skokov in sedem podaj.

Njegov soigralec Russell Westbrook je tekmo končal ob koncu prvega podaljška, ko je prejel šesto osebno napako. S tem se je zaključila njegova rekordna serija trojnih dvojčkov. Bil je zelo blizu 12. zaporednega, a je tekmo končal pri 43 točkah, 15 skokih in osmih podajah.

Detroit se je proti Atlanti izvlekel šele v končnici

Atlanta, ki je pred desetimi dnevi presenetila Los Angeles Lakerse, je bila v noči na soboto blizu novi zmagi. Proti Detroitu so Hawksi še minuto in pol pred koncem vodili s 122:118, nato pa je s štirimi zaporednimi točkami za izenačenje poskrbel Andre Drummond. Odločilno trojko je 17 sekund pred koncem zadel Thon Maker, na drugi strani pa stabila izza črte nenatančna Trae Young (30 točk) in veteran Vince Carter, ki nista uspela izsiliti podaljška. Detroit je z zmago zadržal osmo mesto na Vzhodu. Pred Miamijem ima zmago prednosti.