Liga NBA 15. Mar 20194:49 > 4:51

Luka Dončić je bil znova prvi mož Dallasa na obračunu proti Denverju, na koncu pa parket še enkrat več zapustil s sklonjeno glavo. The Don je pet sekund pred koncem navdušil z izjemnim zabijanjem, vendar je njegov trud na drugi strani izničil Nikola Jokić in poskrbel za tesno zmago Nuggetsov.

Nikola Jokić je žogo v končnici srečanja dobil na črti za tri točke. Dwight Powell mu ni pustil veliko prostora, a vseeno preveč, saj je srbski center po obratu uspel priti do meta, ki ga je kljub težkemu položaju zadel. Srbski center je prvi koš iz igre dosegel šele šest minut pred koncem, na koncu pa zbral 11 točk (4/9 met iz igre), 14 skokov in osem podaj.

Jokić je z zaključno akcijo zasenčil tudi spektakularno zabijanje Luke Dončića ob osebni napaki pet sekund pred koncem. Dončić je nato zgrešil dodatni prosti met, Jokić pa je po minuti odmora zadel za zmago in poskrbel, da Dallas v marcu ostaja brez zmage (0-7). Ljubljančan se je v 35 minutah na parketu znova spogledoval s trojnim dvojčkom (24 točk, 11 skokov, 9 podaj).

Telički so na začetku zadnje četrtine vodili še z 91:79, vendar so se domači s trdno obrambo uspeli približati in na koncu tudi priti do 45. zmage v sezoni. Pri Denverju je Paul Millsap dosegel 33 točk, pri Dallasu pa je bil ob Dončiću najbolj razpoložen Jalen Brunson z 20 točkami.

“Trener mi zaupa, soigralci mi zaupajo, celoten strokovni štab mi zaupa, navijajo za mene in to je za njih. Nisem razmišljal, kaj se je dogajalo pred tem, vsem sem pozabil in poskušal priti do čim boljšega položaja za met. Bilo je težko, vendar moram zadevati takšne mete,” je bil po tesni zmagi zadovoljen Jokić, medtem ko Dončić še dolgo ne bo pozabil zgrešenega dodatnega prostega meta po silovitem zabijanju pet sekund pred koncem: “Moral bi zadeti prosti met. Počutim sem, da sem svojo ekipo pustil na cedilu. To ni tisto, kar bi moral biti. To ni to, kar sem. Čutim, da sem jih pustil na cedilu.”

Sinoči so v ligi NBA odigrali še pet obračunov. Indiana je po zaslugi Wesleyja Matthewsa tesno slavila proti Oklahomi s 108:106, Toronto je bil neusmiljen do Los Angeles Lakersov (111:98), ki jim ni pomagalo niti 29 točk LeBrona Jamesa, Orlando je s 120:91 povozil Cleveland, Kyrie Irving (31 točk, 12 podaj, 10 skokov) je blestel ob zmagi Bostona proti Sacramentu s 126:120, Utah pa je bil s 120:100 boljši od Minnesote.