Dallas brez Dončića prekinil serijo porazov

Liga NBA 17. Mar 20199:15 > 9:24

Luka Dončić je zaradi poškodbe desnega kolena izpustil obračun s Clevelandom, ki ga je Dallas dobil s 121:116. Mavsi so z zmago prekinili serijo sedmih zaporednih porazov.

V dvoboju ekip, ki bosta sezono končali 10. aprila, sta domače navijače navdušila predvsem Tim Hardaway (22 točk) in zimzeleni Dirk Nowitzki (14 točk), kateremu so mu zmanjkale štiri točke, da bi na večni lestvici strelcev Lige NBA prehitel legendarnega Wilta Chamberlaina (31.419 točk). 40-letniku bo to skoraj zagotovo uspelo na naslednji domači tekmi proti New Orleansu v ponedeljek.

Za Mavse je to bila šele druga zmaga na zadnjih 14 tekmah. Gostitelji so po treh četrtinah vodili s 100:88, Nowitzki pa je za šov poskrbel enajst minut pred koncem, ko je v dveh minutah zadel dve trojki in celo nanizal deset točk za vodstvo 112:96. Na nogah sta bila ob gledalcih tudi Luka Dončić in Kristaps Porzingis. Nowitzki nato do konca tekme ni uspel ujeti Chamberlaina.

Obračun je bil na koncu napet, saj se Cleveland ni želel predati brez boja. Gostje so se z delnim izidom 9:0 pet sekund pred koncem približali na 119:116, po minuti odmora pa je Devin Harris z dvema prostima metoma potrdil 28. zmago Dallasa v letošnji sezoni.

Ob najboljšemu strelcu Hardawayju je pri Dallasu blestel še Maxi Kleber (18 točk in 12 skokov). Prvo ime tekme je bil novinec Colin Sexton, ki je v dresu Clevelanda vpisal 28 točk.