Denver po drami do zmage nad Indiano, Jokić izključen

Liga NBA 17. Mar 20194:28 > 4:30
Matthew Stockman/Getty Images

Obračun med Denverjem in Indiano je poskrbel za pravo dramo. Nuggetsi so tekmo na koncu dobili s 102:100, odločilni koš pa je sedem sekund pred koncem dosegel Paul Milsap.

Denver, ki je v četrtek s košem Nikole Jokića ob pisku sirene ugnal Dallas, je znova slavil po napeti končnici. Tokrat je padla Indiana, pri kateri je v zadnjem napadu trojko za zmago zgrešil Bojan Bogdanović.

Obračun je zaznamoval tudi izpad Jokića, ki so mu sodniki tri minute pred koncem dosodili osebno napako po prerivanju z Mylesom Turnerjem. Jokić je izgubil živce in se razjezil na sodnika Tonyja Brothersa. Slednji mu je najprej dosodil tehnično napako, ki ji je hitro sledila še ena, zaradi katere je bil Jokić tudi izključen.

Za veselje Denverja je na koncu vendarle poskrbel Paul Milsap, ki je zadel po prodoru.

Pri zmagovalni ekipi je bil s 26 točkami najbolj razigran Jokić, ki je v statistiko vpisal še sedem skokov in pet asistenc. Na drugi strani je z dvojnim dvojčkom nase opozoril Thaddeus Young (18 točk in 10 skokov).

Če bo Sacramento izgubil svojo naslednjo tekmo, si bo Denver že zagotovil vstopnico za končnico.

Golden State brez težav odpravil Oklahomo
Derbi večera je pripadel Golden Statu, ki je tudi brez Kevina Duranta povozil Oklahomo. Slednja je proti prvakom izgubila z 88:110, vse pa je bilo odločeno že do polčasa (46:64).

Katastrofalen večer je imel Russell Westbrook, ki je ob metu iz igre 2/16 dosegel le sedem točk. Zgrešil je vseh sedem poskusov izza črte. Prejel je tudi 16. tehnično napako, ki pomeni eno tekmo kazni. Razigrani Paul George (29 točk in 13 skokov) ni mogel sam držati koraka z Bojevniki, ki so tudi brez Duranta igrali odlično. S 33 točkami je se je izkazal Steph Curry.

Oglejte si rezultate in lestvico Lige NBA.