Dragić blestel ob zmagi, Dončić ob porazu

Liga NBA 19. Mar 20193:59 > 6:03
Goran Dragić. Foto: Getty Images/Sarah Stier

Goran Dragić je bil s šestimi zadetimi trojkami in skupno 26 točkami prvi mož Miamija ob zmagi proti Oklahomi s 107:116, Luka Dončić je zablestel z novim trojnim dvojčkom (29 točk, 13 skokov in 10 podaj), ki ni bil dovolj za zmago Dallasa proti New Orleansu (125:129 po podaljšku).

Goran Dragić je srečanje znova začel na klopi, na koncu pa bil najzaslužnejši za zelo pomembno zmago Miamija v boju za osmo mesto na Zahodu. Oklahomi se je še kako poznala odsotnost Russella Westbrooka, ki je na zadnji tekmi proti Golden Statu prejel 16. tehnično napako in avtomatsko ni imel pravice nastopa. Čeprav so domači na začetku povedli s 13:0, je Miami v nadaljevanju predvsem na krilih Dragića in Dwayana Wada stopil prednost in vzpostavil ravnotežje.

Dragić je že sredi druge četrtine zadel peto trojko, tudi v nadaljevanju pa odlično vodil igro Miamija. Ob zaključku je Paul George (31 točk) Oklahomo uspel približati na šest točk zaostanka (104:110), a brez pomoči Westbrooka ni uspel resneje ogroziti zmage Miamija.

Dragić je ob metu iz igre 9/17 srečanje sklenil s 26 točkami, v statistiko pa dodal še 11 podaj in 5 skokov 29 minutah na parketu. Wade je bil drugi strelec s 25 točkami.

Z novo vrhunsko predstavo je postregel tudi Luka Dončić, vendar parket vnovič zapustil s sklonjeno glavo. Slovenski zvezdnik je ob porazu Dallasa po podaljšku s 125:129 proti New Orleansu prišel do petega trojnega dvojčka. Vseeno 29 točk, 13 skokov in 10 podaj ni bilo dovolj za zmago.

Srečanje v American Airlines Centru je v veliki meri zaznamoval legendarni Dirk Nowitzki, ki je na šestem mestu večne lestvice strelcev lige NBA prehitel Wilta Chamberlaina (31.419 točk). Nemec je Chamberlaina presegel že v 4. minuti srečanja, ko je po podaji Dončića zadel z vrha rakete in poskrbel za stoječe ovacije gledalcev.