Lakersi iščejo trenerja – Rivers jim je hitro odgovoril

Liga NBA 20. Mar 20194:52 > 4:59
Gene Sweeney Jr, Getty Images Sport

Trener moštva Los Angeles Clippers Doc Rivers je demantiral namigovanja, da bi na koncu sezone zapustil svoje moštvo in se usedel na trenersko klop mestnega rivala, kjer je trenutno Luke Walton.

Harry How, Getty Images Sport

Docu Riversu poleti poteče petletna pogodba vredna 10 milijonov na sezono z moštvom Los Angeles Clippers, a po zadnji tekmi njegove ekipe novinarjem dal jasno vedeti, da ga zanima prihodnost le v svojem trenutnem klubu.

Izkušeni trener je medijem razkril, da se je z lastnikom Clippersom Stevom Ballmerjem že pred sezono dogovoril o vseh podrobnostih nadaljevanja sodelovanja.

“Ne grem nikamor. Tu bom dokler mi Steve ne reče naj odidem. Tu načrtujem ostati dolgo časa,” je dejal Rivers.

“Z Magicom Johnsonom sva zelo dobra prijatelja, to pa že veste. To pač sva. Zelo ga spoštujem. A z Ballmerjem imava fantastičen odnos.”

57-letni Rivers je leta 2017 prišel v klub iz Kalifornije, še prej pa je bil na klopi moštva Boston Celtics, s katerim je leta 2008 osvojil šampionski prstan lige NBA.

S plačo, ki mu prinese 10 milijonov dolarjev letno, je Rivers za Greggom Popovichem drugi najbolje plačani trener v ligi.