Udrih ostaja v NBA

Liga NBA 25. Okt 20168:43 > 9:01
Getty Images

Le 3 dni je Beno Udrih potreboval, da si je našel nov klub v ligi NBA. Po prekinitvi sodelovanja z Miamijem, bo 34-letni košarkar v tej sezoni igral za Detroit Pistonse.

Getty Images

Pri Detroitu so dva dneva pred začetkom nove sezone prekinili pogodbo z branilcem Rayjem McCallumom in tako sprostili prostor za prihod Bena Udriha. Detroit bo prvo tekmo odigral jutri, ko jih čaka dvoboj s Torontom.

Za Udriha bo to že 8. klub v ligi NBA, kjer je preživel 12 sezon in v povprečju dosegal po 8,5 točke in 3,4 podaje na tekmo. V prejšnji sezoni je igral za Memphis in Miami, kjer je bil soigralec Gorana Dragića.

Savinjčan ima za sabo kar 792 tekem in je med izkušenejšimi branilci v ligi. Največ minut je zbral v Sacramentu, kjer je igral med leti 2007 in 2011. Pred tem je igral za San Antonio, s katerim je osvojil dva šampionska prstana.

Slovenija bo v tej sezoni spet imela tri predstavnike v najmočnejši košarkarski ligi. Ob Udrihu in Dragiću bo naše barve zastopal tudi Saša Vujačić, ki igra za New York Knickse.