Spursi nadigrali Bojevnike; trojni dvojček LeBrona

Liga NBA 26. Okt 20169:03 > 9:32

Začela se je najmočnejša košarkarska liga na svetu. V prvem večeru smo videli tri tekme. LeBron James je s trojnim dvojčkom blestel ob zmagi Clevelanda nad New Yorkom, Spursi so presenetljivo lahko ugnali Bojevnike, zmagal še Portland.

Pod strop arene Quicken Loans so pred tekmo spustili prvi šampionski prapor, LeBron James, pa je prikazal temu primerno predstavo. Cavaliersi so bili premočni za New York Knickse, ki so priključek držali do konca polčasa, ko je Cleveland vodil le za 3 (48:45). James je v 32 minutah dosegel 19 točk in dodal 14 podaj ter 11 skokov. Najboljši strelec tekme je bil Kyrie Irving z 29 točkami, Kevin Love jih je dodal 23 in zbral še 12 skokov.

New York, ki ima v tej sezoni visoke cilje, je na terenu zgledal precej razglašeno. Derrick Rose in Joakim Noah, ki sta pred sezono združila moči s Carmelom Anthonyem, se še nista najboljše vključila v ekipo in Jeffa Hornaceka čaka še veliko dela. Saša Vujačić je igral le tri minute in zadel enega od dveh prostih metov.

Presenečenje večera so pripravili Spursi, ki so v gosteh presenetljivo gladko odpravili Golden State. San Antonio je zmagal 129:100, najboljši na igrišču pa je bil Kawhi Leonard, ki je s 35 točkami postavil rekord kariere. Odlično podporo je imel v LaMarcusu Aldridgu, ki je zbral 26 točk.

Stephen Curry, MVP lanske sezone, ni imel svojega večera. Dal je 26 točk, a v oči bode izredno slab met za tri točke (3/10). Za Bojevnike je debitiral Kevin Durant, ki ni igral slabo (27 točk in 10 skokov), a se na igrišču še ni ujel z novimi soigralci.

Na tretji tekmi je Portland s 113:104 premagal Utah. Pri domačih je bil izvrsten Damian Lillard, ki je sezono začel z 39 točkami.

Torek, prve tekme:

CLEVELAND – NEW YORK 117:88
Irving 29 (12/22 iz igre), Love 23 in 12 skokov, James 19 (9/14 iz igre), 14 podaj in 11 skokov; Anthony 19, Rose 17, Porzingis 16, Vujačić 1 (0/1 za tri) in ena podaja v treh minutah.

PORTLAND – UTAH 113:104
Lillard 39 (met: 13/20), McCollum 25, Crabbe 18; Johnson 29, Hood 26.

GOLDEN STATE – SAN ANTONIO 100:129
Durant 27 in 10 skokov, Curry 26 (met za 3: 3/10), Green 18 in 12 skokov; Leonard 35, Aldridge 26, Simmons 20