Končnica se Miamiju po novem porazu vse bolj izmika

Liga NBA 7. Apr 201920:43 > 20:57

Miami je doživel nov boleč poraz v boju za končnico. V sicer zelo zanimivi tekmi je Toronto slavil po podaljšku s 117:109. Vročica še naprej sanja o končnici, a so možnosti vse manjše. Osmi Detroit (39:41) ima zmago prednosti pred Miamijem in Charlottom (38:42).

Tekma je bila sicer zelo zanimiva, vendar se na koncu ni razpletla po željah slovenskih navijačev. Miami, ki je sicer celotno drugo četrtino vodil, je na odmor odšel s prednostjo 57:50. V drugem polčasu pa se je vse skupaj začelo lomiti in Toronto je hitro tekmo naredil še bolj zanimivo.

V zaključku je Miami držal prednost, a so Raptorsi uspeli izsiliti podaljšek. V petih dodatnih minutah pa dvoma o zmagovalcu ni bilo, saj so domači boljši od prve do zadnje minute. Miami je uspel skupaj spraviti zgolj šest točk, med tem, ko so jih domači dosegli 14 in na koncu tudi slavili s 117:109.

Najboljši strelec Miamija je bil Dwayne Wade z 21 točkami. Goran Dragič je prispeval 9 točk, 5 skokov in 6 podaj.