Spursi Nowitzkega spet spravili v jok, Dončić ni igral

Liga NBA 11. Apr 20195:05 > 5:05
Ronald Cortes, Getty Images Sport

Moštvo San Antonio Spurs so z zmago proti Dallasu s 105:94 najavili začetek končnice, so se pa na svoj način poslovili od legende košarke Dirka Nowitzkega in ga z ganljivim videoposnetkom spravili v jok.

Teksaški derbi je pomenil tudi slovo Dirka Nowitzkega od profesionalne košarke. Spursi so kot domačini pred začetkom tekme predvajali poslovilni videoposnetek v čast nemškemu velikanu. Dirk je bil ganjen do solz.

Ko se je obračun začel. pa prostora za prijateljstvo ni bilo več. Dallas je v tekmo krenil brez Luke Dončića, ki je tako zaključil svojo prvo sezono v ligi NBA, to pa je storil več kot uspešno. San Antonio je tekmo odigral angažirano od samega začetka in že po prvi četrtini vodil s 30:16, prednost pa je do polčasa le naraščala.

Dallas je sicer prikazal znake življenja v drugem polčasu, a to ni bilo dovolj za povratek. Pri Spursih je Lamarcus Aldridge dosegel 34 točk in 16 skokov, DeMar DeRozan pa 19 točk.

Na drugi strani je Nowitzki vzel slovo od košarke z 20 točkami in 10 skoki.