Nowitzki se poslavlja od igranja, a ostaja pri Mavsih?

Liga NBA 12. Apr 201913:54 > 13:55
Ronald Cortes, Getty Images Sport

Lastnik franšize Dallas Mavericks Mark Cuban je potrdil, da bo legendarni Dirk Nowitzki skoraj zagotovo tudi po karieri ostal član Dallasa.

Nemški košarkar je v noči na četrtek proti San Antoniu odigral zadnjo tekmo v najmočnejši košarkarski ligi na svetu. S tem se je končala kariera enega izmed najboljših igralcev na svetu. Dirk Nowitzki je vseh 21 sezon v Ligi NBA preživel pri Dallasu.

Lokalni mediji so takoj po slovesu postregli z novico, da bo Nemec ostal pri Mavsih, kjer bo prevzel eno izmed funkcij v klubskih pisarnah. Možnosti za takšno sodelovanje pozdravlja tudi lastnik franšize Mark Cuban.

Močno si želim, da se to uresniči. Z Dirkom bova hitro opravila pogovor in upam, da bova našla skupni jezik. Čaka nas kar nekaj papirologije, vse skupaj je zapleteno, a mislim, da bomo še naprej uspešno sodelovali,” razkriva Cuban.

Nowitzki bi lahko v kratkem postal tudi ambasador Mavericksov in klubu pomagal pri nadgraditvi imidža.