Giannis in Harden končnico začela udarno

Liga NBA 15. Apr 20193:15 > 3:29
Stacy Revere/Getty Images

Drugi dan končnice Lige NBA smo videli štiri zmage domačih moštev. Blestela sta Giannis Antetokounmpo in James Harden, medtem ko je Portland uspel zaustaviti vse nalete Russella Westbrooka in Paula Georgea.

Pri Detroitu so poskušali res vse, da bi zaustavili prvega zvezdnika Milwaukeeja, vendar neuspešno. Med drugim je bil Andre Drummond v tretji četrtini izključen, ker je z obema rokama na tla podrl Giannisa Antetokounmpa. Grški zvezdnik je na igrišču preživel vsega 24 minut (v zadnji četrtini zaradi velike prednosti sploh ni stopil na parket) in v tem času dosegel 24 točk ni 17 skokov.

Ob Antetokounmpu je pri Milwaukeeju še šest igralcev dosegelo dvojno število točk. Eric Bledsoe jih je dosegel 15, Brook Lopez in Khris Middleton po 14. Pri gostih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Luke Kennard.

Tudi Houston na prvi tekmi končnice ni imel velikih težav na poti do pričakovanega vodstva z 1:0. James Harden je že do polčasa, ki so ga rakete dobile z 59:44, dosegel 17 točk. Gostje so se na začetku drugega polčasa po delnem izidu 13:4 uspeli približati na pet točk zaostanka, vendar so domači na krilih prvega strelca lige po rednem delu stvari hitro postavili na svoje mesto in tekmo mirno pripeljali do konca. Harden je srečanje končal z 29 točkami, desetimi podajami in osmimi skoki o metu iz igre 11/26. Pri Utahu je Rudy Gobert dosegel 22 točk in 12 skokov, Donovan Mitchell jih je dodal 19.

Boston je bil s 84:74 boljši od Indiane, ki je drugo četrtino dobila s 25:18, v tretji pa so domači naredili ključni korak k zmagi, saj so Pacersi dosegli vsega osem točk – 26:8. Pri Bostonu je pet igralcev preseglo dvomestno število točk. Kyrie Irving in Marcus Morris sta jih dosegla po 20, Jayson Tatum pa 15. Pri Indiani je bil s 14 točkami najboljši Cory Joseph, Bogdan Bogdanović jih je dosegel 12.

Sinoči je bilo najbolj zanimivo na obračunu Portlanda in Oklahome. Paul Geroge je dosegel 26 točk in 10 skokov, “gospod trojni dvojček” Russell Westbrook pa 24 točk, 10 skokov in podaj, vendar premalo za “break” Thunderja v Portlandu. Domače so do zmage popeljali Damian Lillard (30 točk), C.J. McCollum (24) in Enes Kanter (20 in 18 skokov).

Portland je vodil celotno srečanje, v drugi četrtini je prednost znašala že več kot 15 točk, v končnici pa je za zmago domačih z natančnim izvajanjem prostih metov poskrbel Lillard.