Warriorsi zapravili +31 in izgubili Cousinsa

Liga NBA 16. Apr 20197:33 > 7:34
Ezra Shaw, Getty Images Sport

Košarkarji moštva Los Angeles Clippers so v noči iz ponedeljka na torek pripravili veliko presenečenje po epskem povratku v drugo tekmo prvega kroga končnice proti Glden Statu in z zmago s 135:131 serijo v zmagah izenačili na 1:1.

Aktualni prvaki lige NBA iz Oaklanda so v 29. minuti srečanja na svojem računu imeli gromozansko prednost +31 (94:63) in verjetno nihče v Oracle Areni ni verjel, da bi gostje iz Los Angelesa lahko prišli nazaj v obračun, predvsem pa niso verjeli, da jim lahko uspe največji povratek v zgodovini končnice lige NBA.

Clippersi so z delnim rezultatom 11:0 dokazali, da se ne bodo predali in 5:34 do konca srečanja prišli na le tri točke zaostanka. Ekipa Doca Riversa je v teh trenutkih igrala samozavestno, neverjetni Lou Williams pa je 70 sekund pred koncem rezultat poravnal na 128:128.

V naslednjem napadu je trojko za Golden State zadel Stephen Curry, Rivers je zahteval time out, po odmoru pa so gostje dosegli pet zaporednih točk, izjemno pomembno trojko je zadel Landry Shamet.

Curry je prevzel odgovornost v naslednjem napadu, a zgrešil za tri točke, Clippersi pa so preko Montrezla Harrella zaključili z dvema zadetima prostima metoma in veliko zmago. Williams je zmagovalce vodil s 36 točkami in 11 asistencami, Harrell je dodal 25 točk in 10 skokov, Danilo Gallinari pa je prispeval 24 točk.

V vrstah branilcev naslova, ki so že po nekaj minutah igre ostali brez DeMarcusa Cousinsa, je Curry zabeležil 29 točk, Kevin Durant pa 21.