Murray ponorel in vrnil odpisani Denver

Liga NBA 17. Apr 20192:42 > 5:27
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Košarkarji Denverja so v noči iz torka na sredo po velikem preobratu premagali moštvo San Antonio Spurs s 114:105 in izenačili serijo prvega kroga končnice zahodne konference na 1:1.

Getty Images/Matthew Stockman

San Antonio je po veliki zmagi na prvi tekmi serije proti Denverju tudi v drugo tekmo vstopil dobro in nadzoroval rezultat večji del obračuna. Varovanci Gregga Popovicha so sredi druge četrtine povedli za 17 točk in bili na dobri poti, a so domači košarkarji v Pepsi Centru z delnim rezultatom 11:0 prišli na znosen zaostanek ob polčcasu.

Sredi tretje četrtine se je San Antonio spet oddaljil na gromozansko prednost, saj je moštvo iz Teksasa le dobre štiri minute pred koncem četrtine povedel za 19 točk. V vsega treh minutah igre pa so se domači spet vrnili v dvoboj in četrtino celo dobili, obenem pa nadaljevali z dobro igro v zadnji četrtini, ko se je prebudil junak druge tekme Jamal Murray

V prvih 36 minutah igre je Murray zgrešil vseh osem metov, v naseldnjih 12 pa dosegel 21 točk in zadel osemkrat in devetih poskusov za končno zmago Denverja.

“Zgrabil sem ga in mu rekel naj se sproti in se ne daje pod tako velik pritisk, saj je izgledal, da mu je vsak njegov met kot konec sveta. Verjamem vanj, rad ga imam, naj le igra,” je po tekmi dejal trener Denverja Mike Malone.

Nikola Jokić je tekmo končal z 21 točkami, 13 skoki in osmimi asistencami. Murray je dosegel 24 točk, Paul Milsap pa 20.

Na drugi strani je DeMar DeRozan tekmo končal z 31 točkami, LaMarcus Aldridge je dodal 24 tok, Derrick White pa 17.

Tretja in četrta tekma bosta odigrani v Teksasu, četrto pa si boste lahko v soboto ob 23:30 ogledali v neposrednem prenosu na Sportklubu 1!

To je prelomilo meč, Popović je uskoro odustao i uveo rezerviste, a Denver je došao do veoma važne pobede.