Prvaki ne grešijo dvakrat, White pokopal Denver

Liga NBA 19. Apr 20197:22 > 7:28
Harry How/Getty Images

Golden State Warriors so po šokantnem porazu na drugi tekmi prvega kroga končnice Lige NBA proti Los Angeles Clippersom stvari hitro postavili na svoje mesto. Aktualni prvaki so uvodno četrtino tretje tekme dobii z 41:24, na koncu pa slavili s 132:105. San Antonio povedel proti Denverju.

Steph Curry, Kevin Durant in ostali bojevniki Steva Kerra so hitro pozabili zgodoivinski preobrat Los Angeles Clippersov na drugi tekmi. Golden State je tretjo tekmo začel udarno – povedel z 22:9, prvo četrtino pa dobil z 41:24. Aktualni prvaki so največ vodili za 35, na koncu pa tekmo, na kateri njihova zmaga nikoli ni bila ogrožena (Clipppersi niso vodili niti enkrat), dobili s prepričljivih 132:105.

Durant je v 29 minutah igre dosegel 38 točk, Curry je kljub težavam z osebnimi napakami dosegel 21 točk, izkušeni Andre Iguodala pa jih je dodal 15. Pri Clippersih je Ivica Zubac dosegel 18 točk in 15 skokov.

San Antonio še naprej uresničuje napovedi, da bo zelo neugoden tekmec za Denver. Zasedba Gregga Popovicha je tretjo srečanje dobila s 118:108 in v seriji povedla z 2:1. Derrick White je blestel z osebnim rekordom (36 točk), DeMar DeRozan mu je sledil s 25 točkami, medtem ko je pri gostih Nikola Jokić prispeval 22 točk, osem skokov in sedem podaj.

Z 2:1 v zmagah je povedla tudi Philadelphia. Čeprav na parketu ni bilo Joela Embiida (počival je zaradi bolečin v kolenu), so 76ersi tretjo tekmo proti Brooklynu dobili prepričljivo s 131:115. Pri zmagovalcih sta blestela Ben Simmons (31 točk) in Tobias Harris (29 točk in 16 skokov), pri poražencih pa sta D’Angelo Russell in Caris LeVert vsak dosegla po 26 točk.