Harden zgrešil prvih 15 metov, nato pa zadel za zmago

Liga NBA 21. Apr 20197:27 > 7:29
Bob Levey/Getty Images

Košarkarji Houston Rocketsov so prišli do nove zmage proti Utah Jazzu in v seriji povedli s 3:0. Rakete so slavile s 101:104.

Za gostitelje je bil to grenak poraz, saj imajo ob zaostanku z 0:3 zelo malo možnosti za preboj v 2. krog končnice.

Tekmo je najprej zaznamovala serije zgrešenih metov Jamesa Hardna, ki je bil v prvih 15 poskusih iz igre nenatančen. V uvodnih 40 minutah iz igre ni dosegel niti enega koša!

Gostitelji so po treh četrtinah vodili s 76:74, v zadnji četrtini pa se je prvi zvezdnik Houstona vendarle prebudil in dvorano utišal s 14 točkami. Harden je minuto in 11 sekund pred koncem s korakom nazaj zadel tudi odločilno trojko za vodstvo s 95:99.

Brada je ob metu iz igre 3/20 zadel 14 od 16 prostih metov in temu dodal še 10 podaj ter šest ukradenih žog. Igralec tekme je bil s 34 točkami Donovan Mitchell, ki je iz igre prav tako metal zelo slabo (9/27).

Houston bo skušal polfinale Zahoda potrtidi že v noči na torek.

Tudi Philadelphia do zmage po preobratu
Na prvi tekmi večera je v Brooklynu s 108:112 slavila Philadelphia, ki v zmagah vodi s 3:1 in je prav tako le še korak oddaljena od uvrstitve v polfinale.

Blestel je center Joel Embiid, ki je tekmo končal z 31 točkami, 16 skoki, sedmimi podajami in šestimi blokadami. Embiid na tretji tekmi zaradi poškodbe ni igral, tokrat pa dokazal, kako pomemben je za igro Philadelphie.

Netsi so sicer vodili večino tekme, zadnjič pa 25 sekund pred koncem, ko je akcijo s polaganjem zaključil Joe Harris. Po minuti odmora je trojko zadel Mike Scott, nato pa se je z ukradeno žogo izkazal Ben Simmons, tekmo pa je z dvema zadetima prostima metoma odločil Tobias Harris.