Harden: Na slab met se ne oziram, vedno igram enako

Liga NBA 21. Apr 201911:38 > 11:41
Getty Images/Gene Sweeney Jr.

Branilec Houston Rocketsov James Harden je po zmagi proti Utah Jazzu razkril, da je bil navkljub obupnemu metu ves čas zelo samozavesten. To je v zadnji četrtini tudi dokazal in zadel odločilno trojko za zmago Houstona.

Rakete so v Salt Lake Cityju slavile s 104:101, Harden pa je tekmo končal pri 22 točkah, štirih skokih in 10 podajah. Vse do tretje četrtine je Harden katastrofalno metal iz igre, na koncu pa bil znova tisti pravi. Tekmo je končal z meto 3/20 iz gre in 14/16 s črte prostih metov.

Nikoli ne razmišljam o odstotku meta. Vedno nadaljujem z napadanjem obroča in ostajam agresiven. 0/15 ali 14/15 mi ne pomeni nič. Moja naloga je, da stopim na parket, igram agresivno in napadam. Tega ne more nič spremeniti,” je po tekmi povedal James Harden, ki je pohvalil napredek ekipe v zadnjih mesecih:

Mislim, da smo vsi samozavestni in da ima vsak pravo vlogo. Pred časom smo doživeli nekaj sprememb, imeli smo težave s poškodbami, zdaj pa je vse kot mora biti in vedno imamo priložnost za zmago. Tudi ob slabem strelskem večeru lahko zmagamo, kar smo dokazali danes, ko je tekmo prelomila obramba.

V obrambi je bil ključ do zmage organizator igre Chris Paul, ki je po tekmi povedal: “Celo sezono govorimo o obrambi. Vedeli smo, da bo nasprotnik doma agresivnejši in da bodo zadeli več metov. Kljub temu smo se držali nalog in zaradi tega prišli do velike zmage.

Houston v seriji vodi s 3:0 in lahko vstopnico za polfinale Zahoda potrdi že v ponedeljek.