Oklahoma in Orlando po novem porazu tik pred izpadom

Liga NBA 22. Apr 20196:10 > 6:18
Cooper Neill/Getty Images

Portland je na zelo zahtevnem gostovanju pri Oklahomi prišel že do tretje zmage v seriji in je z nogo in pol že v polfinalu. Enako lahko rečemo tudi za Toronto, ki se je danes ponoči veselil zmage proti Orlandu.

Portland je v končnici proti Oklahomi prišel že do svoje tretje zmage v končnici. Tokrat so slavili še na gostujočem parketu in v zmagah proti Oklahomi povedli s 3:1 in so z nogo in pol praktično že v konferenčnem polfinalu.

V prvem polčasu je bil obračun sicer zelo izenačen, saj sta se ekipi ves čas izmenjavili v vodstvo, a je na koncu Portland na odmor vendarle odšel s prednostjo 50:46. V drugem polčasu je Portland stopil na plin in zelo hitro prišel do prednosti +17. V zadnji četrtini se Oklahoma vsaj malce bolj resno ni mogla približati nasprotniku, kar je pomenilo, da se je Portland veselil tretje zmage, tokrat s 111:98.

Domači zvezdnik Paul George (32 točk) tokrat prave pomoči s strani svojih soigralcev ni imel. Pri zmagovalcih sta bila v ospredju prva zvezdnika C. J. McCollum, ki je dosegel 27 točk in Damian Lillard, ki je pristal pri 24.

Do vodstva s 3:1 v zmagah je prišel tudi Torontu, ki se je po prvem porazu proti Orlandu prebudil in sedaj prišel še do tretje zaporedne zmage. Raptorsi so bili tudi tokrat za razred boljši, saj so slavili s kar 107:85. Junak tekme s 34 točkami je bil Kawhi Leonard.