Milwaukee "počistil" Detroit, naslednji na vrsti Boston

Liga NBA 23. Apr 20194:46 > 4:50
Stacy Revere/Getty Images

Košarkarji Milwaukeeja so v četrtem srečanju serije z Detroit Pistons slavili 127:104 in se tako že uvrstili v polfinale vzhoda. Tam jih čaka duel z visoko letečim Bostonom, ki je v osmini finala končnice prav tako "pometel", njihova žrtev je bila Indiana.

Detroit in Milwaukee sta najboljši obračun serije prihranila za konec, Bucs pa so do zmage prišli po preobratu in izvrstni igri v drugem polčasu ter na koncu slavili 127:104. To je prva zmaga v seriji končnice za ekipo iz Wisconsina po letu 2001.

Detroit je na polčas odšel s prednostjo šestih točk, ki pa se je v drugem delu nemudoma stopil, v največji meri zahvaljujoč odlični predstavi Giannisa Antetokounmpa.

Milwaukee je povedel sredi tretje četrtine in do konca prednost le še povečeval. Detroitu jo je zagodla še poškodba Blakea Griffina, ki je ob doskoku na parket načel levo koleno.

V zadnji četrtini so gledalci videli bolj “enosmeren promet”, kot kaj drugega. Po koncu devete minute so domači dosegli le sedem točk, Bucs pa 28 in zmagovalec tekme ter serije je bil odločen.

Milwaukee je do zmage vodil Antetokounmpo z 41 točkami, dodal je 9 skokov in 3 asistence ter 4 blokade. Po točkovnem izkupičku sledijo Khris Middleton z 18, Eric Bledsoe s 16 in Nikola Mirotić z 12 točkami.

Za Detroit je ob slovesu od sezone največ prispeval Reggie Jackson s 26 točkami in 7 asistencami, Blake Griffin se je ustavil pri 22 točkah, Andre Drummond pa je vpisal dvojni dvojček (15 točk in 12 skokov).