Jazz bo zaigral vsaj še enkrat: Utah premagal Houston

Liga NBA 23. Apr 20197:15 > 7:18
Christian Petersen/Getty Images

Utah je proti Houstonu uspel serijo četrtfinala na zahodu podaljšati še vsaj za en dvoboj. Raketam sicer ostajata dve zaključni žogi.

Košarkarji Utaha so Houston naposled le uspeli premagati in se vsaj začasno izogniti koncu sezone. Doma so slavili s 107:91.

Houston je na polčas odšel z zaostankom za 6 točk, v zadnjo četrtino vstopili s +3, na koncu pa je odločil odlični Donovan Mitchell, ki je Jazz obdržal med “živimi” v boju za naslov.

Utah je v pvih štirih minutah zadnjega dela srečanja naredil serijo 15:1, kar 13 od teh petnajstih točk pa je maslo Mitchlla. V zadnji četrtini je blestela tudi obramba domačih, ki je Houston omejila na 12 točk.

Na koncu se je Mitchell ustavil pri 31 točkah in 7 skokih, 19 točk ne dosegel v zadnji četrtini. Jae Crowder je dodal 23 točk, Ricky Rubio pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom (18 točk in 11 asistenc).

Za goste je pričakovano največ točk dosegel James Harden (30), Chris Paul se je ustavil pri 23-tih (dodal še 8 skokov in 7 asistenc), Eric Gordon pa jih je dal 16.