Utah neprepoznaven, Houston zlahka v polfinale

Liga NBA 25. Apr 20194:33 > 4:34
Gene Sweeney Jr/Getty Images

Košarkarji moštva Houston Rockets so pred domačimi gledalci dobili peto tekmo prvega kroga končnice proti Utahu s 100:93 in se s 4:1 v zmagah uvrstili v polfinale zahodne konference, kjer zdaj čakajo na zmagovalca serije med Golden Statom in Los Angeles Clippersi.

Utah se je najboljšega košarkarja serije Jamesa Hardna zopet lotil s posebno obrambno postavitvijo njegovega branilca, ko ta z ekstremno levo postavitvijo skuša odzveti njegov levi prodor in ga prisili v težke zaključke okoli obroča. Harden je zadel le enega izmed uvodnih enajstih metoh, a je našel ritem ob koncu prvega polčasa, dobro pa nadaljeval tudi v tretji četrtini, ko je Houston prišel do 12 točk prednosti.

Mike D’Antoni s svojo ekipo ni uspel pobegniti, saj je Utah z Rickyjem Rubiem in Roycem O’Nealom prišel nazaj v dvoboj in v zadnjih trenutkih tekme celo povedel. Takrat je stvari v svje roke vzel Chris Paul in dosegel sedem zaporednih točk in svoje moštvo popeljal do vodstva z 92:86, trdovratni Utah pa se ni več uspel vrniti nazaj.

Tragični lik tekme je bil prvi zvezdnik gostov iz Salt Lake Cityja Donovan Mitchell, ki je v enem zadnjih napadov tudi izgubil žogo in tako zaokrožil zares slabo tekmo, v kateri je dosegel “le” 12 točk (met iz igre 4/22, 0/9 za tri), šest skokov, asistenco in pet izgubljenih žog.

James Harden je dosegel 26 točk, Clint Capela jih je dodal 16, Chris Paul in Eric Gordon pa 15.

Rubio je bil najbolj razpoložen pri Utahu s 17 točkami in 11 asistencami, Royce O’Neale je dosegel 18 točk, Jae Crwoder pa 15.