Liga NBA: Vročica na krilih Dragića do zmage

Liga NBA 2. Dec 201610:07 > 10:15

Miami Heat so v noči na petek gostovali pri Utah Jazz in zmagali s 111:110. Prva zvezda tekme je bil s 27 točkami, šestimi podajami in štirimi skoki slovenski as Goran Dragić. V večeru šestih tekem sta izgubili ekipi Cleveland Cavaliers in Golden State Warriors.

Goran Dragić je kar 14 od 27 točk dosegel v zadnji četrtini in bil najzaslužnejši za šele sedmo zmago Miamija v tej sezoni.

Tekma je bila vseskozi izenačena, se je Miamiju na trenutke uspelo odlepiti od Jazza, a so se gostitelji vsakokrat vrnili nazaj v igro. Pol minute do konca tekme je Johnson Heat popeljal na tri točke prednosti, igralci Jazz pa so 10 sekund pred koncem uspeli zadeti le en koš in s tem postavili končni rezultat tekme.

Pri Utah Jazz je bil najboljši posameznik Gordon Hayward, ki je dosegel 32 točk. Jazz ostaja na sedmem mestu zahodne konference, Miami pa je na vzhodu trenutno 11.

Drugi zaporedni poraz so utrpeli košarkarji Cleveland Cavaliers. LeBrona Jamesa in druščino so s 113:94 premagali Los Angeles Clippers. Poraz so utrpeli tudi lanski finalisti Golden State Warriors, ki na domačem parketu niso znali zaustaviti Houston Rockets. Slednji so se zmage s 132:127 veselili po dveh podaljških. James Harden je prispeval 29 točk, ob tem pa dosegel še 15 skokov in 13 asistenc.