You Tube NBA

Košarka

14.05.2019 | 11.52

V finalu zahodne konference se bosta udarili moštvi Golden Stata in Portlanda, v finalu vzhoda pa Milwaukee in Toronto. Drugi krog končnice je prinesel nekaj neverjetnih, epskih in zgodovinskih tekem ter zaključkov. Ponujamo jih na enem mestu!

Kawhi Leonard je Torontu prinesel zgodovinsko prvo lovoriko v ligi NBA. In imel je kaj proslaviti. Poglejte si kako je MVP letošnjega finala zmago in naslov v slačilnici proslavil s svojimi soigralci.

Golden State je v zaključku tretje četrtine, šeste tekme finala lige NBA ostal brez Klaya Thompsona in na koncu pred domačimi gledalci tudi prepustil naslov Torontu. Mnogi so mnenja, da je bila poškodba Thompsona odločilni trenutek tega finala.

Košarkarji Toronta so le še eno zmago oddaljeni od prvega naslova v Ligi NBA. Na četrti tekmi je znova navdušil Kawhi Leonard, ki je po tekmi pohvalil odlično igro svoje ekipe v obrambi. Slednja je odlično zaustavljala Stepha Curryja.

Igralcem Golden Stata je očitno še kako prišel prav kratek odmor in odhod v slačilnico po prvem polčasu druge tekme finala Lige NBA, saj so v nadaljevanjau s serijo 18:0 povsem spreobrnili potek srečanja proti Torontu. Poglejte, kako so si prvaki tlakovali pot do prve zmage v finalni seriji 109:104.