Curry razstrelil trdovratni Portland

Liga NBA 15. Maj 20194:35 > 4:41
Stephen Curry je trikratni prvak lige NBA, a nikoli ni bil izbran za najkoristnejšega igralca finala. Foto: Ezra Shaw, Getty Images Sport

Stephen Curry je pred domačimi gledalci v Oracle Areni v Oaklandu z neverjetno strelsko predstavo razbil moštvo Portlanda v prvi tekmi finala zahodne konference. Branilci naslova so tekmo dobili brez Kevina Duranta in DeMarcusa Cousinsa.

Branilci naslova iz Oaklanda so od samega začetka tekme nadzorovali rezultat, a se v prvem polčasu niso uspeli oddaljiti na resno prednost, večji del prvega dela tekme so vodili s 7-10 točkami prednosti. V zadnjih izdihljajih prvega polčasa je Stephen Curry zadel dve trojki in postavil končni rezultat po 24 minutah igre, Golden State pa je vodil za devet točk.

Prvi zvezdnik Portlanda Damian Lillard ni bil razpoložen, med tekmo pa je imel težave tudi z desno zadnjo stegensko mišico.

Golden State je že več sezon ekipa, ki najbolje igra v tretji četrtini in tudi tokrat so branilci naslov iz startnih blokov v drugi polčas vstopili odlično. Curry je zadeval za tri in svojo ekipo popeljal do 17 točk prednosti. Trener Portlanda je v tistem trenutku zahteval odmor, kasneje pa je C.J. McCollum začel zadevati iz igre, pridružil se mu je tudi Rodney Hood in Trail Blazersi so tretjo četrtino celo dobili za tri točke, ob zadnjem daljšem odmoru pa je GSW vodil za šest točk (77:71).

Steve Kerr je že v prvem polčasu na igrišče poslal kar 11 košarkarjev, njegova kratka klop pa bo po mnenju analitikov največja težava branilec naslova, a tokrat je v zadnji četrtini Quinn Cook v prvih minutah zadel dve trojki (ko je Curry počival) in poslal GSW do prednosti z 11 točkami (90:79).Ob prihodu na igrišče je Curry nadaljeval z zadevanjem trojk, tekmo je končal z devetimi, kar je izenačitev njegovega strelskega rekorda v končnici.

Curry je dosegel 36 točk in sedem asistenc, Klay Thompson jih je dosegel 26, 12 pa Draymond Green. Pri Portlandu je 19 točk dosegel Lillard, po 17 so jih dodali McCollum, Hood in Mo Harkless.