Milwaukee ne popušča, Giannis znova navdušil

Liga NBA 18. Maj 20192:26 > 5:04
Jonathan Daniel, Getty Images

Košarkarji Milwaukee Bucksov so dobili tudi drugo tekmo finalne serije Vzhoda in so že na pol poti v veliki finale Lige NBA. Toronto je padel s 125:103, znova pa je navduševal Giannis Antetokounmpo.

Milwaukee je takoj zagospodaril na parketu in si hitro priigral lepo prednost. Že v uvodnem napadu je nov poseben večer najavil Giannis Antetokounmpo, ki je tekmo končal s 30 točkami. Toronto na drugi tekmi niti enkrat ni vodil, že po prvi četrtini pa so imeli Bucksi 14 točk naskoka. Gostitelji so si najvišjo prednost priigrali na začetku tretje četrtine, ta je znašala 28 točk. Kasneje so mirno nadzirali potek tekme in hranili moči za nadaljevanje finalne serije, ki se zdaj seli v Toronto.

Pri Raptorsih je pričakovano izstopal Kawhi Leonard z 31 točkami. Leonard je bil na koncu celo prvi strelec tekme, a je to povsem nepomembno.

Pri domači ekipi je kar šest igralcev doseglo 10 ali več točk. Med rezervisti je najbolj navdušil Ersan Ilyasova, ki jih je dosegel 17.

Vodilna ekipa lige po rednem delu sezone tako tudi v končnici stopnjuje formo. V playoffu so dobili kar 10 od 11 tekem, glede na zgodovini pa se zdi, da je ta serije že odločena. Milwaukee namreč v svoji dolgi zgodovini v končnici še nikoli ni zapravil prednosti z 2:0 v zmagah.

Tretja tekma je na sporedu v noči na ponedeljek.