Portland spet zapravil vodstvo, GSW na pragu finala

Liga NBA 19. Maj 20192:43 > 5:44
Ezra Shaw/Getty Images

Golden State Warriorsi so dobili tudi tretjo tekmo konferenčnega finala na zahodu. Tokrat so spet po preobratu premagali Portland Trail Blazerse s 110:99 in v zmagah povedli s 3:0.

Portland je danes odigral prvo domačo tekmo konferenčnega finala na zahodu in izgubil proti aktualnim prvakom. Spet pa se je ponovila zgodba z druge tekme, ko so si Trail Blazersi priigrali lepo prednost in jo v zadnjih minutah izpustili iz rok.

Domači so vodili od svojega prvega napada dalje, v drugi četrtini so svojo prednost izdatno povečali in med drugim vodili celo že za 18 točk. Na odmor pa sta ekipi odšli z rezultatom 66:53.

V drugem polčasu je Portland kratek časa še držal prednost, potem pa so se Warriorsi, ki so tudi tokrat igrali brez Kevina Duranta zbrali in postali nezaustavljivi v napadu. To jim je prineslo prednost že pred začetkom zadnje četrtine. Portland na vse skupaj ni imel odgovora in predvsem ne prave obrambe in na koncu so se morali sprijazniti s porazom 110:99.

Po številu doseženih je spet blestel Steph Curry, ki je dosegel 36 točk. Odlično predstavo pa je s trojnim dvojčkom prikazal Draymond Green, ki je ob 20 točkah zbral še 12 podaj in 13 skokov.