Bena Udriha mika trenerski stolček v ligi NBA

Liga NBA 19. Maj 201915:41 > 15:59
Getty Images, Gregory Shamus

Nekdanji prvak lige NBA z ekipo San Antonio Spurs, Beno Udrih, v ZDA nabira izkušnje, saj se želi podati v trenerske vode. Konec minulega leta je tako obiskal številne klube, ki igrajo v najelitnejšem košarkarskem tekmovanju na svetu.

Getty Images

Govorice o tem, da želi nekdanji član San Antonia, Sacramenta, Milwaukeeja, Orlanda, New Yorka, Memphisa, Miamija in Detroita, postati asistent v kakšnem izmed klubov, so se prejšnji teden še okrepile, saj so kamere Udriha ujele, kako si ogleduje potencialne zvezdnike lige NBA na tako imenovanih kombiniranih vadbah (NBA Draft Combine), ki pred naborom letos potekajo v Chicagu.

Ob koncu lanskega leta je imel Beno čez lužo pravo malo turnejo in si ogledal, kako vadba poteka v San Antoniu, Utahu, pri Golden Stateu, Charlottu, Miamiju in Milwaukeeju. “Ko sem bil majhen, sem takoj čutil, da sem pripadam košarki in želel postati košarkar, sedaj pa drugič v življenju čutim, da sem v nečem zares dober,” je decembra Udrih povedal za uradno stran Closeup360.

Igral sem na položaju point guarda, za katero vsi pravijo, da ima vlogo naravnega vodje, torej bi moral nekako uspeti tudi v trenerski funkciji. Tudi tukaj bom moral poznati vse akcije,” je zaključil Beno.

Slovenčev entuziazem je pohvalil trener Miamija, Erik Spoerlstra: “Benotu sem dal isti nasvet, kot mi ga je dal oče: izogni se trenerskemu poslu! Je pa res košarkarski zasvojenec. Hoče ostati v tem športu, noče me poslušati…

Kam bo Šempeterčana zanesla pot v prihodnje, bo povedala prihodnost.