KD: Golden State je brez mene boljši? To ni res!

Liga NBA 25. Maj 20192:11 > 2:11
Harry How/Getty Images

Košarkar Golden Stata Kevin Durant je razkril, da se vsak dan počuti bolje, a še naprej ne ve, kdaj se bo lahko vrnil na parket.

KD je v noči na soboto prvič po poškodbi mečne mišice, ki jo je utrpel 8. maja, stopil pred predstavnike sedme sile. Košarkar je poškodbo staknil v končnici tretje četrtine pete tekme s Houstonom in od takrat naprej ni igral. Ob njegovi odsotnosti sta se prebudila Steph Curry in Klay Thompson, Golden State pa je nato najprej izločil Houston in v finalu Zahoda še pometel s Portlandom.

Kljub temu, da igralci Golden Stata in trenet Steve Kerr ves čas ponavljajo, da se veselijo Durantovega povratka, mediji in navijači tega mnenja ne delijo. Marsikdo je prepričan, da je Golden State brez Duranta boljša ekipa.

Te zgodbe poslušam od svojega prvega dne v tej ekipi. To so Warriorsi in KD. Vse razumem. Jasni mi je tudi to, da se soigralci in celotna organizacija zavedajo, kaj sem storil za ta klub na in izven parketa. Postal sem del te kulture. Vem, da sem pomemben del ekipe, zavedam pa se tudi, da si marsikdo izven kluba želi, da ne bi igral tukaj,” meni krilni košarkar Golden Stata.

Vsi govorijo o tem, da ekipa bolje igra brez mene. Razmišljal sem o tem in ugotovil, da to ni res. V košarki ni vse črno-belo. Zanimivo je spremljati odzive, ki jih sprejmem, a sam vem, kakšno je resnično stanje.

Zdravniška ekipa Golden Stata je medtem sporočila, da obstaja zelo majhna možnost, da bi Kevin Durant bil nared za prvo finalno tekmo, ki je na sporedu 30. maja.

Osredotočen sem le na to, da se hitro vrnem. Nočem preveč govoriti o tem, ker ne vem veliko o poškodbi. Zaupam zdravnikom,” dodaja Durant, ki je bil najprej prepričan, da je poškodba še veliko hujša.