Toronto le še zmago oddaljen od prvega naslova

Liga NBA 8. Jun 20193:09 > 5:39
Thearon W. Henderson/Getty Images

Košarkarji Toronto Raptorsov so dobili četrto tekmo velikega finala Lige NBA. V Oracle Areni v Oaklandu so slavili s 105:92 in v seriji povedli s 3:1. Znova je blestel Kawhi Leonard.

Tekmo so sicer odlično začeli aktualni prvaki, ki so si hitro priigrali 10 točk prednosti. Golden State je v prvem polčasu blestel v obrambi, na njihovo žalost pa jim met nikakor ni stekel. V nadaljevanju sta se pri Torontu ob Leonardu razigrala še Serge Ibaka in Kyle Lowry, kar je že napovedovalo veliko zmago.

Vse se je odločilo v tretji četrtini, ki so jo Raptorsi dobili s 37:21 in pred začetkom zadnjega dela srečanja vodili za 12 točk. Golden State se ni vrnil in Toronto je tako le še zmago oddaljen od prvega naslova v svoji zgodovini.

Kawhi Leonard je navdušil s 36 točkami in 12 skoki, 20 točk pa je dodal še Serge Ibaka. Na drugi strani je bil z 28 točkami prvi strelec Klay ThompsonSteph Curry pa jih je vpisal 27, a v oči bode katastrofalen met iz igre (9/22).

Peta tekma, ki je lahko že zadnja v letošnjem finalu, je na sporedu v noči na ponedeljek ob 1. uri zjutraj. Prenos boste lahko spremljali na Sportklub 1.